Skocz do zawartości

ospa rybia choc nie do konca wiadomo co to jest


bambo1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ospa rybia choc nie do konca wiadomo co to jest wszystkie objawy ospy ale wysypki nie ma. wlasnie sie przeprowadzilem i po 3 latach znowu zalozylem rybki gdyz akwarium bylo z nowym domu i skorzystalem. choc sie troszke znam na rybkach jak pierwszy leszcz wpuscilem rybki do swierzej wody moze stala ze 20h na drugi dzien zdechlu 2molinezje potem juz bylo gorzej zaczely zdychac rybki objaw jaki mi otkwil w pamieci to bialy nalot wokul pyska czarnej moly ryby sie ocieraja, nieraz shark albinos(labeo) pionowo plywal ryby oslabione. nie ma kropek bynajmniej widocznych bardzo cos tam na czarnym labeo jest z jedna leciutka ale to chyba skutek atakow labeo albinosa gdyz sa to ryby terytorialne. prosze o odpowiedzi z gory dziekuje

 

temperature podnioslem do 32. i z jednej rosliny ciemno brazowe nitki moze to skutek juz zglupialem nie wiem jakie leki kupawac na co nie ma sensu kupowac wszystkich i jeszcze jedno woda metna ale nie jak mleko raczej taki ciemniejszy kolor kupilem bakterie i juz jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobienarobiles kolpotow...woda nie przeszla kwarantany i sa to powody licznych chorb....polecam przede wszytkim rybki odizolowac z akwa akwa wyczscic dokladie wyparzyc nalac nowej wody zostawic ja na dwa tygodnie a rybki leczyc w innymakwarium....dodwaac witamin dla ruybek i po ustapieniu choroby wpusic na nowo rybki....Pozdrawaim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...