Skocz do zawartości

Odprysk na akwarium


uhug
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dopiero zaczynam swoją przygodę z akwarystyką. Zamówiłem akwarium profilowane 54 l z allegro. Przy rozpakowywaniu malutki kawałeczek szkła odłamał się (nie wiem, czy to wina transportu, czy ja czymś stuknąłem). Kawałek ma 1 cm średnicy i maksymalnie 1 mm grubości. Miejsce, w którym to się stało to łączenie bocznej szyby z przednią (profilowaną). Najgrubszy ubytek jest przy samym łączeniu. Spróbowałem to uchwycić na zdjęciach, jednak mam tylko telefon komórkowy do dyspozycji i nie widać tego tak dokładnie.

 

 

Zdjęcia akwarium i samego odłamka (w prawym górnym rogu można powiększyć zdjęcie do oryginalnego rozmiary, wtedy widać najwiecej):

http://imgur.com/a/Oih2U#0

 

Mam pytanie, czy ma to jakiś wpływ na wytrzymałość akwarium? Albo czy można coś z tym zrobić, czy po prostu to tak zostawić?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez uhug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się za bardzo nie przejmował - ale uszkodzenie powstało po zapakowaniu raczej bo odłamek siedział w paczce - czyli podczas transportu lub wyjmowania. Można zawsze zalać w wannie i zostawić na całą noc - ale raczej przeciekać nie będzie z tego powodu - a sam uszczerbek raczej nie wpłynie na osłabienie tafli przy taki litrażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz jakieś wątpliwości zrób tak jak napisał kolega wyżej czyli zalać na maksa i na całą noc do wanny oczywiście coś pod nie podłóż żeby nie pękło. Moim zdaniem nic nie powinno się dziać bo odprysk nie jest duży a napręzenia wody rozkładają się równo na wszystkie sciany akwarium. Tak dla uspokojenia miałem odłupane prawie 3mm z 6 mm podstawy w 82L i wodę trzymało bez problemu ale przy restarcie na wszelki wypadek podkleiłem sylikonem na równo i nic się do tej pory nie dzieje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...