Jump to content

Odprysk na akwarium


uhug
 Share

Recommended Posts

Witam,

Dopiero zaczynam swoją przygodę z akwarystyką. Zamówiłem akwarium profilowane 54 l z allegro. Przy rozpakowywaniu malutki kawałeczek szkła odłamał się (nie wiem, czy to wina transportu, czy ja czymś stuknąłem). Kawałek ma 1 cm średnicy i maksymalnie 1 mm grubości. Miejsce, w którym to się stało to łączenie bocznej szyby z przednią (profilowaną). Najgrubszy ubytek jest przy samym łączeniu. Spróbowałem to uchwycić na zdjęciach, jednak mam tylko telefon komórkowy do dyspozycji i nie widać tego tak dokładnie.

 

 

Zdjęcia akwarium i samego odłamka (w prawym górnym rogu można powiększyć zdjęcie do oryginalnego rozmiary, wtedy widać najwiecej):

http://imgur.com/a/Oih2U#0

 

Mam pytanie, czy ma to jakiś wpływ na wytrzymałość akwarium? Albo czy można coś z tym zrobić, czy po prostu to tak zostawić?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edited by uhug
Link to comment
Share on other sites

Ja bym się za bardzo nie przejmował - ale uszkodzenie powstało po zapakowaniu raczej bo odłamek siedział w paczce - czyli podczas transportu lub wyjmowania. Można zawsze zalać w wannie i zostawić na całą noc - ale raczej przeciekać nie będzie z tego powodu - a sam uszczerbek raczej nie wpłynie na osłabienie tafli przy taki litrażu. 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz jakieś wątpliwości zrób tak jak napisał kolega wyżej czyli zalać na maksa i na całą noc do wanny oczywiście coś pod nie podłóż żeby nie pękło. Moim zdaniem nic nie powinno się dziać bo odprysk nie jest duży a napręzenia wody rozkładają się równo na wszystkie sciany akwarium. Tak dla uspokojenia miałem odłupane prawie 3mm z 6 mm podstawy w 82L i wodę trzymało bez problemu ale przy restarcie na wszelki wypadek podkleiłem sylikonem na równo i nic się do tej pory nie dzieje :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...