Skocz do zawartości

Mój zbiorniczek 54l początkująca


dorka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie tydzień temu założyłam akwa  i chciałabym się dowiedzieć czy wszystko dobrze zrobiłam i czy obsada jaką planuję będzie ok.


 


Sprzęt:


Akwarium 60x30x30 (54l)


Pokrywa z oświetleniem 15W


Grzałka 50W


Filtr CARO 600


Flora:


Mech jawajski


Wąkrotka białogłowa


Moczarka wąskolistna


Nurzaniec śrubowy


Mikrozorium oskrzydlone


Nadwódka zmienna


Kabomba


i coś co nie wiem co to:)


 


Obsada jaką zamierzam mieć:


5 x gupik pawie oczko


6x neon czerwony


1x zbrojnik żaglopłetwy


2x kiryski (jeszcze się zastanawiam jakie)


1x krewetka rc


 


I co myślicie??


I dodam jeszcze zdjęcia baniaczka.


A i tło muszę poprawić bo w jednym rogu jest granatowe a reszta czarne:)


 


post-18645-0-53739300-1382816362_thumb.jpg

post-18645-0-37965700-1382816369_thumb.jpg

post-18645-0-69736300-1382816375_thumb.jpg

post-18645-0-88927200-1382816406_thumb.jpg

post-18645-0-78078900-1382816414_thumb.jpg

post-18645-0-85622000-1382816421_thumb.jpg

post-18645-0-11583300-1382816429_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za małe akwarium na zbrojniki, kirysy to ryby stadne czyli co najmniej 6, nie dawałbym krewetki, co do gupików, chcesz je rozmnażać? Proponuje więc obsadę: 6x gupik (4 samice+2 samce) 6 kirysów. Gupiki będą ci się mnożyć, dlatego nie dawaj więcej rybek. Mam nadzieję że wiesz że z rybią obsadą musisz jeszcze czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki ok ;) z tego co wiem neony czerwone za duże na 54 l :/ zbrojnik nie wiem, nie znam się na tym gatunku, kiryski to stadne rybcie więc musiałabyś ich trzymać więcej niż 2 ;) ale w Twoim akwa myślę że będą się trochę męczyć tym, że nie mogą sobie pobuszować w piasku :/ mogą sobie o bazalt pokaleczyć ,,dzióbki'' :/

A tak swoją drogą to pierwszy raz słyszę żeby ktoś trzymał 1 krewetkę :D

Planowana obsada jak dla mnie do zmiany ( ale niech wypowiedzą się akwaryści z większym doświadczeniem)

Zbiorniczek może być całkiem ciekawy jak zarośnie ;) mogłaś zrobić białą ,, ścieżkę'' a nie rozsypać grys wszędzie po troche, ładniej by to wyglądało, choć teraz nie jest źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi:)

 

 

Podłoże paskudne... Sory, zmień bo razi mnie w oczy.
  Niestety podłoże zakupił mój mąż:( Ja chciałam piasek ale cóż....

 

 

 

Mam nadzieję że wiesz że z rybią obsadą musisz jeszcze czekać.

Tak wiem wiem tydzień już stoi więc jeszcze z tydzień dwa poczekam.

 

A neony simulans nadawałyby się???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładne jak na początek. Białe kamyczki nie potrzebne, a moczarkę bym przesadził do tyłu, bo szybko urośnie. Co do obsady może nie jestem ekspertem, ale rzeczywiście neon inessa lepszy niż czerwony. Według mnie ph nie ma wielkiego znaczenia jeśli chodzi o gupiki, są bardzo tolerancyjne na parametry wody i właściwe do pierwszego akwarium. Kiryskom lepiej by było na piaseczku. Pozdrawiam. :)


P.S. Jedna krewetka... :) Może lepiej ze dwa ślimaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie...bo właśnie zaczęły mi się problemy w akwarium... pojawiły się najprawdopodobniej zielenice i coś co nie wiem co to. Na mchu jawajskim oraz nurzańcu pojawiły się takie białe niteczki nie wiem czy to też jakieś glony czy coś. Dołączam zdjęcia ale niestety nie zbyt dobrze widać. Baniaczek młody ale chyba nawet proces azotowy się nie rozpoczął. Dziś zrobiłam testy i mam takie:

NO3- 10 mg/l

NO2-  0 mg/l

GH - 14 d

KH - 6 d

PH - 7,6

Cl2 - 0

 

Powiedzcie mi co robić z tymi glonami i nitkami i jak myślicie może by wpuścić jakąś małą rybkę aby baniaczek ruszył w końcu??

A i wymieniłam żwirek na żwirek rzeczny 0.3-0.5mm

post-18645-0-20793300-1383069333_thumb.jpg

post-18645-0-29779900-1383069350_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...