Skocz do zawartości

co zrobic by sie nie pozjadaly...


zielona_O.o
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :-)

Akwarium odziedziczylam po Mamie wiec znam sie na tym jak baletnica na boksie ale jednak cos sie udaje;-)

Mianowicie rozmnozyly mi sie (bodajze) zbrojowniki (glonojad z kolcami na pysku mam dwa spore jeden ma wielkie ''wasy'' drugi mniejsze) :-)

W akwarium mam jeszcze neonki, molinezje, gupiki i chba dwa rodzaje rybek ktorych nazw nie znam :-)

Chodzi o to ze rozmnozyly sie one juz drugi raz na ok 3 miesiace ale po poprzednich malych zostal tylko jeden albo dwa i chciala bym uniknac takiego spustoszenia...

Mam ,,kotnik'' ale nie wie. Czy mam sprawny filtr grzalke itd itp wiec nie chce za bardzo ich odlawiac bo pewnie by tego mogly tez nie przezyc :-)

Natomiast martwie sie ze jednak zostana zjedzone w wiekszosci... karmie rybki 2 x dziennie, rano daje im karme sucha a wieczorem kostke mrozonej ochotki...

Moge cos zrobic bez wiekszego nakladu finansowego?

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to nie wiem ilu litrowe masz akwarium...

 

Zbrojniki- po zgaszeniu światła możesz podawać im specjalne płatki, wafelki dla ryb dennych. "Na codzień" zjadają resztki karmy, glony, zdechłymi rybkami nie pogardzą ;)

 

A jeśli chodzi o narybek: bardzo drobno pokruszona karma, oczliki, żółtka jajek-ale one zabrudzają wodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirysy 3 szt
Brzanka 1
Molinezje 2 duze 6 malych
Gupiki 5
Neonki 12
Zaba
Glonojad 1(moze 2)
Glonojad z kolcami na pysku 2+ narybek...
Tak jak pisalam, akwa jest po Mamie ktora niedawno zmarla i kupowala rybki tak jak jej sie podobaly nie patrzac sie na to ile ich powinno byc...
Ja mam w planach za jakis czas duuuze akwa ok 700-800 l na cala dlugosc sciany :smile:

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia i używanie polskich znaków diakrytycznych.

Mowa o tym w regulaminie, który zaakceptowałaś podczas rejestracji.

/ Luna

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłam, akwa odziedziczyłam po mamie niedawno i kolejne są dopiero w planach :-)

Pytanie odnośnie piasku, chciała bym urządzić male akwa na narybek i kupiłam piasek kwarcowy na podłoże i nie wiem czy mogę dodać go od razu Czy muszę go jeszcze wyparzyć czy coś... wodę mam zamiar wziąć z akwa dużego i roślinki przyjadą z innego, nie ze sklepu... :-)

Czy małym bojownikom-zbrojnikom to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piasek kupiłaś w zoologu to spokojnie możesz go wsadzać bez czyszczenia , chyba że lubisz się w to bawić to możesz wyczyścić dla pewności. Zastanów się tylko czy będziesz miała co później zrobić z rybkami jak podrosną . 

Edytowane przez Kanciorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :-)

A jeśli po prostu wsypie to podłoże do wody będzie dobrze?

Moje male larwy :-)

W kotniku jest tez jeden gupik i jedna mała molinezja która już niedługo znajdzie się w dużym zbiorniku:-)

Wiem że to małe dla tych młodych ale nie mam nic innego na razie :-)

post-18651-0-33348200-1382909776_thumb.jpg

post-18651-0-65299900-1382909814_thumb.jpg

post-18651-0-04115100-1382909832_thumb.jpg

post-18651-0-97978100-1382909854_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę jeszcze doradzić to z większego wyciągnij ten zamek ( kiczowo wygląda) może zatwardzać wodę obsadź roślinkami i dodaj trochę piasku i dolej wody :D Jak będziesz wsypywała piasek do wody to trochę się zejdzie aż on opadnie na dno a jak state podłoże będziesz wyciągała to na pewno wypłynie dużo syfu :D Zrób testy wody zanim zaczniesz tak naprawdę zarybiać te zbiorniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała zabawa z zamkiem to tylko dlatego że mamie się bardzo podobał :smile:

To stara woda w której cały czas były... będę musiała dosypać piasku bo jest go mało a jutro dochodzą inne roślinki :smile:

 

E:

Poza tym nie wiem jak to jest ze te rybki jeszcze żyją ale znalazłam w akwa 2 zł przy wymianie podłoża... nie wiem czy koraliki były wrzucane zaraz po wyparzeniu ale znając mamę nie...

Nigdy nie sprawdzała parametrów ani nic...

A ryby jak widać żyją i nawet śmiem twierdzić że mają się całkiem ok.

Muł opadł trochę wiec zrobiłam kilka nowych fotek :smile:

:smile:

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

post-18651-0-35407100-1382931703_thumb.jpg

post-18651-0-16738600-1382931719_thumb.jpg

post-18651-0-55851300-1382931733_thumb.jpg

post-18651-0-89148200-1382931771_thumb.jpg

post-18651-0-19775600-1382931801_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...