Skocz do zawartości

Rozłożenie ciężaru


Metan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach (tych dalszych jak narazie) kupno już naprawdę porządnego akwarium - przynajmniej 200 litrowego. Jednak takie akwarium wymaga miejsca. :/ Jak pisałem kiedyś w innym temacie chciałbym je umiescić na biurku. Wszystko już mam wymierzone, akwa by idealnie pasowało na to biurko. Ale pytanie czy utrzyma ono powyżej 200 kg nacisku. Mógłbym to łatwo sprawdzić umieszczajc na nim wszystkich domowników i kazać im tam siedzieć cały dzień ale po co. xD Wysyłam jego zdjęcie.

 

post-120-13685153852698_thumb.jpg

 

Kiedy szukałem na allegro jakiegoś typowego mebelka pod takie akwarium to widziałem że niektóre z nich są podobne do mojego biurka.

 

No i własnie chciałbym zasięgnąć rady specjalisty. Czy taki mebelek jak ten na zdjęciu nadawałby się na położenie na nim przynajmniej 200 l akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym położył blat na to pójdź do stolarza i zapytaj o kolor taki sam jak twojego biurka bo te meble pod akwarium są mocniejsze i specjalnie zbudowane żeby tam akwarium stało ja wziąłem dwie szafki z pokoju takiej samej wielkości położyłem blat i było spoko a miedzy blatem i szafkami jeszce taką cieniutką pianke ochronną miałem bo moi rodzice kupili mojemu bratu nowe łóżko i jest spoko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

akwarium 200L z całym sprzętem, żwirem i dekoracjami waży co najmniej 250kg, nie wiem czy odważyłabym się je umieścić na takiej szafce. Na pewno daj na nie jeszcze jakiś gruby blat,do tego dobrze by było gdybyś zrobił jakąś podpórkę na środek, gdyż blat w tamtym miejscu może się ugiąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszajcie chlopakowi w glowie. smialo stawiaj na ta szafke akwarium. i nie ma znaczenia czy jest to drewno czy sklejka. ja mam 350 litrow na sklejce i nie ma prawa sie ruszyc. a co do blatu to juz masz dosyc stabilne podparcie.daj pod akwarium styropian najlepiej jedynke i zalewaj je woda...pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...