Skocz do zawartości

akwarium 54l


Lepa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na tym forum i pewnie powtórzę już temat nie raz dodawany, ale mam problem może zacznę od początku.

Dostałem akwarium od kolegi 54l z pokrywa filtrem, grzałką, kamykami, skałka, korzeniem nic tylko wlać wodę, odczekać 2 tygodnie i wpuszczać rybki. Ustawiłem wszystko tak jak powinno być wlałem wodę i czekałem na wpuszczenie rybek, w miedzy czasie dostałem roślinkę (nazwy niestety nie znam) i 2 mieczyki (parkę) oraz zbrojnika od drugiego kolegi, samica się okociła i mam teraz jeszcze kilka małych mieczyków (na razie doliczyłem się około 8 małych widzianych jednocześnie w akwarium)

Oto zdjęcie mojego zbiornika

 

post-18607-0-42163400-1382434635_thumb.jpg

 

 

 

Mama parę pytań i próśb o wskazówki

Po pierwsze czytając różne fora na temat dobrania obsady akwarium doczytałem się, że mam za mały zbiornik na mieczyka czy to będzie wielki problem jak zostanie w tym zbiorniku?

I jakie ewentualnie rybki mogę jeszcze dokupić do tego akwarium (nie chciałbym męczyć rybek)

 

Czy mogę dokupić takie ryby?

- Pielęgniczka kakadu 1 SAMIEC + 2 SAMICE

-  Neon 10szt

-  Kirys 6szt 

- Otosek 3szt

- może jeszcze jakieś krewetki

 

Nie znam się jeszcze za bardzo na rybka dopiero się uczę sporo czytam proszę o pomoc w dobraniu dobrej obsady

 

 

 

Myślałem też o wymianie filtra teraz mam wewnętrzny a myślałem żeby kupić AQUA El Mini kani 120 czy ten filtr wystarczy na mój zbiornik (znalazłem go w dobrej cenie używany pół roczny)

 

 

Z Góry dziękuje wszystkim za pomoc i czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gagatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem czy dobrze zauważyłem ,ale chyba nic nie dałeś pod akwarium (mata) - to ze spraw technicznych. A co do obsady to podłoże za bardzo nie nadaje się do kirysków gdyż najlepiej one się czują na drobnym piasku.

Edytowane przez Gagatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...