Skocz do zawartości

Filtr odwróconej osmozy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem filtr odwróconej osmozy i nie wiem jak go podłączyć.

 

Przesyłam zdjęcia. Proszę o pomoc.

 

p1010770

p1010771

 

Na tym białym urządzeniu są strzałki z przepływem ale jakby nie patrząc jest 5 wyjść.

Domyślam się że 2 jakoś ze sobą połączę i będą 3, ale jak to zrobić. Gdzie umieścić to niebieskie urządzenie?? Gdzie podłączyć wodę, gdzie wyjdzie czysta, a gdzie ścieki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wode z kranu dajesz na ten filtr z napisem FITaqua(1 foto na 1 planie) dalej woda leci górną rurką do 3go filtra górą, dołem wylatuje do środkowego (tam jest membrana) i ta rurka z napisem FLOW to ściek, no i ostatnia na środku membrany to czysta woda H2O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jakoś się dowiedzieć jaka jest wydajność membrany??

 

Bo według mnie to dosyć dużo wylatuje tej brudnej wody w stosunku do czystej :(

 

Chodzi ile litrów wody potrzebuje na 10 litrów czystej wody??

 

Czy membrana 100gpd lepiej pod tym względem wychodzi niż 75gpd??

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy się rusza czy nie to wody na odpad jest sporo wszystko zalezy od ciśnienia i oczywiście od tego jaka woda jest w kranie (twardość ,zanieczyszczenia) ogólnie to na 10 l czystej wody przypada jakieś 50l odpadu albo i więcej . Źródło - własne doświadczenia na takim samym filtrze.....Jak nie ma co zrobić z odpadem to wielkie marnotrawstwo wody ..ale wiadmo karzdy podchodzi do tego inaczej .....

Wiem też od znajomego ze można to tak podłączyć aby faktycznie licznik nie drgnął i wtedy choć koszty eksploatacji nie są duże, zostaje - (membrana , wkłady)

Czy nie lepiej filtrować wodę przez torf- koszt znikomy i odpadu brak ......A woda Miękka i kwaśniutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ze się tak wtrącę w temat ale może mi ktoś powiedzieć co to w_ogóle jest ta osmoza jak to działa i po co to jest? Myślałem ze to jakiś filtr do akwarium ale widzę ze tu się jakoś podłącza kranówkę i czemu żeby otrzymać 10 litrów czystej wody należy zmarnować aż 50L wody?

 

 

 

zaraz j coś znalazłem na początku nie moglem znaleźć nic fajnego bo wszytsko było o przemysłowych filtrach

mam rozumieć ze z takiego filtr RO otrzymuje w zasadzie wodę demineralizowana?

mod: ja na prawdę mam lepsze zajęcia niż poprawianie twoich postów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...