Skocz do zawartości

Diagnoza choroby


Peluspel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomóżcie w diagnozie co dolega moim rybkom żebym mógł szybko i efektywnie za+reagować i uratować moją hodowlę, dodaję filmiki żeby można było dobrze zobaczyć:

 

 

Na pierwszym filmiku widać skalara, który ma dwie widoczne kropki nad okiem i gurami także ma kropkę nad okiem, w dalszej części widać molinezję, która pierwsza coś dziwnie pływała i teraz widać na boku takie białe albo rozdarte, trudno mi dopatrzeć, na dnie widać molinezję która cały czas odpoczywa, nie ma żadnych kropek.

 

 

 

Jeszcze kilka zbliżeń.

 

Akwarium 112 litrów, mocno zarośnięte, od niedawana zacząłem podawać żelazo, bo były braki dla roślin.

Podmiany co 2 tygodnie po 25 litrów.

Z jakieś 3 tygodnie temu padł mi skalar i nie zauważyłem u niego żadnych objawów, tak jak+by się wszystko zaczęło od tej srebrnej molinezji. Stała obsada, nie ma żadnej nowej ryby.

 

Proszę pomóżcie dobrze to zdiagnozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że chcesz żeby Ci ktoś pomógł a zapoznać się z pierwszym lepszym tematem to już ciężko.
http://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat/


Drugi film jest prywatny i nie idzie go obejrzeć. Poza tym, poprawna pisownia i interpunkcja pierwszym krokiem do zrozumienia problemu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekujesz pomocy a zamiast podać więcej informacji na temat warunków życia ryb piszesz takie fochy jak powyżej.

Każde forum ma regulamin i jakieś zasady - akceptowałeś je podczas rejestracji. Wszyscy traktowani jesteśmy tutaj równą miarą i nie ma o co się obrażać. Ale jak sobie chcesz...

 

1. Kiedy zbiornik został założony / czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb.
2. Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas.
3. Gatunki i ilość ryb - pełna obsada.
4. Ilość i rodzaj roślin.
5. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.
6. Dokładnie: stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.
7. Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.).
8. Temperatura w zbiorniku.
9. Jak wyglądają porządki w akwarium (odmulanie, czyszczenie filtra).

10. Czy próbowałeś stosować jakieś preparaty w celu leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...