Skocz do zawartości

112 L obsada - pytanie o skład


uki83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy na forum, ale już kilka godzin spędziłem na czytaniu.

udało mi się nawet wybrać skład do akwarium jakie zamierzam założyć i proszę Was o radę, w kwestii tego czy ilość tych rybek nie jest za duża lub czy ewentualnie można któreś z nich powiększyć (raczej bez dodawania innych gatunków).

 

rybki :     

    Wielkopłetw Wspaniały (Macropodus Opercularis) 1 samiec       
    Pielęgniczka żółta (Apistogramma Borelli) 6           
    Pielęgniczka Trójpręga (Apistogramma Trifasciata) 1 samiec       
    Brzanka Sumatrzańska (Puntius Tetrazona) 6            
    Kirysek Sterby, Kirysek Pomarańczowokolcowy (Corydoras Sterbai) 2   
    Zbrojnik Lamparci, Gibiceps, Glonojad (Pterygoplichthys Gibbiceps) 2   
    Karaś ozdobny WELON (Carassius auratus auratus) 2       

 

Jeśli istnieje taka możliwość, to proszę o podpowiedź w sprawie roślinności dla tych ryb jaką należało by zastosować :)

Żwir planuję jednokolorowy, ciemny + ewentualnie 1 paczkę żwiru wulkanicznego dla polepszenia rozwoju roślinności.

Co o tym wszystkim myślicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to zamierzasz założyć 112litrowy baniak. To powiem ci że fatalnie wybrales obsadę. Poza kiryskami sterby i zbrojnikiem to nic nie nadaje się do tego akwarium.

Wszystkie Apistogramma nadają się do 80cm baniaka...

 

Pomijam to, że według Ciebie 6-10cm ryby nie nadają się do tego akwa, ale G. gibbiceps, który osiąga 50cm to już tak oO

 

 

Zostaw 1+3 Apistogramma trifasciata

Do tego bystrzyki amandy/ neon Innesa

i Kiryski (Corydoras paleatus) - 6sztuk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starałem się dobierać skład tak, aby nie były agresywne, żyły w mniej więcej tych samych twardościach i temperaturze, a dotego nie chcę przerybić baniaka. Neonek nie chcę jakoś - miałem kiedyś małe akwarium i tam się nadawały, a teraz jakoś do 112L ich nie chcę.

W takim razie jeśli 2 gatunki nie mogą być, to jeden zlikwiduję :) Trifasciata robi wypad. Kiryski mi się zawsze podobały, więc jeśli 6 da radę, to powiększę obsadę :)

 

UWAGA, teraz trudniejsze zadanie. Znalazłem dużo roślinek, które mi się podobają, ale wiem, że większości z nich mogę nawet w sklepie nie dostać, dlatego szeroki wachlarz... Powiedzcie mi na starcie, czy któreś z nich mi odradzacie - żebym nawet nie musiał ich szukać :

 

Ps. Zapomniałem Wam napisać, że chcę założyć akwarium ( jak to na forum nazywają ) Holenderskie :)

 

1 rogatek,

2 Lileopsis Brazylijski,

3 Anubias Bartera,

4 Bakopa drobnolistna,

5 Zwartka skręcona,

6Języcznik australijski,

7 Mech jawajski,

8 Mikrozorium oskrzydlone ,

9 Nadwódka dębolistna,

10 Nadwódka trójkwiatowa ,

11 Rotala okrągłolistna ,

12 Hemigraphis colorata,

13 Lotos tygrysi,

14 Ludwigia peruviana,

15 Skrzydlik studziennik

 

nemo130:Kwestię roślin proszę przenieść do odpowiedniego działu. 

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...