Skocz do zawartości

Czy zoolek błękit rozpuszczony w wodzie będzie barwił wannę?


zaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Tak jak w tytule chciałem zapytać czy ten specyfik rozpuszczony w wodzie będzie barwił wannę, a jeżeli tak to czy będzie można wannę domyć? Przepraszam, że z taką błachostką zwracam się na tym forum, ale nie mam kogo się poradzić, a jestem przed wpuszczeniem rybek i walczę z korzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak ogólnie napisałem. Chodzi o to, że 6 dni temu zalałem akwairum i był tam kupiony w sklepie zoologicznym korzeń, który wygotowałem w solance i spłukałem czystą wodą. Oczywiście około 1,5 godz.korzeń leżał jeszcze po gotowaniu. Ten korzeń na drugi dzień od zalania akwarium pokrył się białym nalotem, który wyglądem podobny był waty. Wczoraj wyjąłem korzeń z akwarium wyczyściłem i włożyłem do wiadra, gdzie do wody dolałem środka,który nazywa się zoolek błękit. Ma on zwalczać m.in. glony (działanie: przeciwglonowe, przeciwbakteryjne, przeciwpierwotniakowe). Na buteleczce jest napisane, że bardzo mocno plami zwłaszcza ubrania, ale nie wiem, czy rozrobiony z wodą też ma tak mocne właściwości. A rybki chcę wpuścić do akwarium :). Mam nadzieję, że teraz troszkę to wyjaśniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście korzenie najpierw gotuje w soslance a potem też gotuję w normalnej wodzie i nie mam problemów a jeżeli sie pojawi jakas pleśń to gotuję raz jeszcze w zwykłej wodzie. Chemią nie traktowałem nigdy korzeni ale taki specyfik nie zabarwi Ci na tyle wanny, żeby nie dalo jej sie domyć. Taka chemia wchodzi w strukturę materiału stąd piszą, że silnie plami. Wanne domyjesz wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...