Skocz do zawartości

Pytania początkujacego Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

zgadzam się z fifa2009 :D a co do tego akwarium to nie kupowałabym go bo profilowane zniekształca ryby ... :roll: filtr i tak jest do duszy wiec i tak bys musiał nowy kupić , tlo [i tak jest nieładne lepiej kupic czarny bristol i go pognieść] , siatke kupisz za 5 zł , termometr naklejany myli się z temp. o 2 stopnie a to dużo [lepiej kupic szkalny który sie nie myli] . za 209 złotych mozesz już kupic akwarium prawie 100 litrów .. :D i tu juz mozesz miec wiecej gatunków ryb... http://www.allegro.pl/item633086741_akw ... zarna.html

zastanów się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak powiedział kolega, roztwór solny jest najlepszy.

Po położeniu dna(Żwir,piasek) w ofercie dostajesz również Tetra EasyAqua, o ile dobrze pamiętam wlewasz 2.5 ml na 10 L wody i czekasz tydzień do 2.

Pamiętaj, cierpliwość jest podstawą akwarysty

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację to kwestia gustu, ja mam 54 litry profil i na pewno jeżeli będę kiedyś zmieniał akwarium nie kupię takiego drugi raz zniekształca ryby (zaznaczam to moja opinia).

Jeżeli chodzi o przygotowanie akwarium do użytku to:

Wiedza książkowa:::::

1. akwarium umyj ciepłą wodą z solą (żadnych środków chemicznych),

2. jeżeli kupujesz zwykły żwir w sklepie, to go wypłucz porządnie a i tak na początku będziesz miał mętną wodę,

3. roślinki najlepiej na początek szybko rosnące, zrób kwarantanne(w innym zbiorniku) żeby uwolnić się od ewentualnych ślimaków,

4 jeżeli planujesz jakieś ozdoby, to wymyj je dobrze w ciepłej wodzie z solą przed włożeniem,

 

Podstawowa sprawa wcześniej poruszana przez szanowne koleżanki i kolegów.

Nie śpiesz się rób wszystko powoli i z głową, nie kupuj zbędnych ozdób tak jak ja to zrobiłem i teraz zagracają mi szafkę, w sklepie mi się podobały a w akwarium już nie :cry: dlatego usiądź i pomyśl co chcesz mieć w akwarium, jakie roślinki i rybki.

Ale to śmieszne początkujący daje rady !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...