Skocz do zawartości

Chce doprowadzić akwarium do porządku...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu posiadam akwarium 120 L Mam kilka problemów i szukam pomocy. Po pierwsze żadna roślinka mi się nie trzyma co kupie to zaraz rybki mi ją zjedzą...

Obsada mojego akwarium to czysty przypadek niestety... posiadam:

-jedna pielęgnice wygląda tak jak ta (Pielęgnica plamooka (zielona) )

- jedną pielęgnice też taką dużą tylko żółtą )

- 2x Glonojad (Zbrojnik)

- 6x kiryskow

- jeden taki duży glonojad z taką płetwą u góry(nie znam nazwy dokładnej)

i kilka innych rybek

Chciałbym doprowadzić w końcu moje akwarium do porządku żeby ładnie wyglądało i roślinki się trzymały, nie wiem co miałbym zrobić z tymi rybkami. Chciałbym kupić nowe podłoże i chodować mniejsze rybki.

Akwarium wyposażone jest w filtr zewnętrzny i dwie świetlówki (jedna świeci na fioletowo)

Poniżej prezentuje kilka zdjęć. Licze na pomoc doświadczonych akwarystów.

 

oświetlenie
949632.jpg

pielęgnice
936580.jpg

duży glonojad
375583.jpg

rybki
188832.jpg
 

 

 

Regulamin 5.3. Masz czas do jutra, żeby się z nim zapoznać i wprowadzić w temacie zmiany. Mapet

Edytowane przez Matthew19
Regulamin 5.3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już chcesz żeby ktoś ci pomógł to podaj dokładną obsadę akwarium ile i jakich rybek posiadasz? Podaj barwy swietlowek jakie są w pokrywie. Napewno te dwie pielegnice do oddania. Na dwie pary gurami za małe akwarium wie. Jedną para też do oddania

 

Pisownia. Mapet

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co nazwy ryb ze zdjęcia widać ryby wywalić albo oddać najlepiej do zoologa albo dla jakiegoś forumowicza.Nowe podłoże.Piasek albo żwir o małej granulacji I koniecznie grzałka.Najlepiej zrób tło z bibuły.Rośliny np. nurzaniec,anubias,kabomba,mech na korzeń.

Kiryski okey jeśli będziesz miał piasek.Duży glonojad to chyba zbrojnik lamparci ale nie jestem pewien.Kiryski okey oraz ten drugi czarny glonojad (zbrojnik niebieski) Najlepiej zrób restart i potem dopiero pogadamy o obsadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu sprawą priorytetową było by oddanie praktycznie wszystkich ryb.Ten glonojad to chyba gibiceps ale pewności nie mam :( .Dopiero po oddaniu zrobiłbym pełen restart i dopiero kompletował obsade.Zeby dobrac obsade przydaly by się parametry wody :)

 

Regulamin 6.1. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...