Skocz do zawartości

160l -- Ogólne (obsada przyjazna krewetką)


Penti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku opisze mój nowy zbiornik:

 

1. Litraż - 160 litrów (80x40x50).

2. Woda: 24-25 stopni, pH 7,6.

3. Fauna:

6 x neon inessa (3parki),

2 x danio pręgowany (parka)

1 x molinezja,

4 x gupiki (1 samica ,3 samce)

ok. 15 małych gupików

4. Flora: Niestety nie mam dokładnych nazw roślin, postaram się uzupełnić tą wiedzę niebawem.

4. Filtr Eheim ecco 2233.

5. Grzałka 150W.

6. Oświetlenie: 1x 18W 827, 2x 18W Daylight.

7. Wystrój - Kamienie, korzenie.

8. Podłoże - żwirek 2-6 mm,

9. Nawożenie - kulki w żwirku przy korzeniach roślin. CO2 z butli, według wskazań testu JBL.

Rybki to pozostałość po poprzednim zbiorniku który nawiedziła choroba. To tłumaczy brak kilku okazów, np. samic gupików.

Plan na przyszłość to: odchować małe gupiki, abym mógł stwierdzić ich płeć i zadecydować które pozostawić, a których się pozbyć. Dodatkowo mogę się pozbyć Danio i Molinezji. Dokupić Neonków.

Chciał bym wprowadzić krewetki i tutaj proszę was o pomoc. Jak dobrać obsadę, aby to miało sens i rybki się nie "gryzły".

Zastanawiam się też nad parką małych kosiarek, czymś co po za krewetkami przegrzebywało by żwirek (jakieś ślimaczki). Moja kobieta uwielbia skalary i można by dodać kilka małych ... tak dla świetego spokoju.

Mam nadzieję że temat się rozwinie i będę mógł liczyć na waszą pomoc. Za około 1-2 tygodnia planuje zakup ;) Jeżeli coś pominąłem przy pisaniu tematu to przepraszam, postaram się to jak najszybciej uzupełnić.

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez Penti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam wybierać pomiedzy nimi to zostawiam krewetki.

 

W kosiarkach podoba mi ich styl życia przy dnie i oczywiście czyszczenie akwarium z glonów.

Jednak styl życia krewetek je przebija :)

 

nemo130: Po pierwsze za mały baniak na kosiary. po drugie wcale nie są takimi pogromcami glonów. 

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...