Skocz do zawartości

[60 l]


katarzynka100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowa na forum i w akwarystyce. Prosze o pomoc.

Mam akwarium 60l, grzalke z termostatem (utrzymywana temperatura 25-26 stopni), filtr, podmienam wode 30% raz na tydzien. Rybki wpuszczone 5 tygodni temu do dojrzalego akwa.

 

Mam 2+2 meczyki (+4 tygodniowe), 3 zenskie gupiki (+1 3-tygodniowy), glonojad, 2 kosiarki. Mieczyki od jakiegos czasu (meskie) ewidentnie ze soba rywalizowaly. Jeden jest zdecydowanie samcem alfa i ciagle atakowal drugiego, zagradzal mu droge, dopychal do szyby, podgryzal! Teraz ten slabszy podupada. Chowa sie czesto na dnie przy roslinach, plywa w pozycji ukosnej (glowa zdecydowanie wyzej niz ogon), jesy bardzo slaby.

 

Jak mozna mu pomoc? Reszta rybek zdrowiusienka. Co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gupiki sa OK? I jakie najlepiej dobrac rybki? W pierwszym tygodniu id wpuszczenua rybek wyginelo mi 7 neonek. Mialy ospe:(

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia oraz używanie polskich znaków.

Ten dział dotyczy chorób ryb, skoro więc pytasz o obsadę przenoszę wątek do odpowiedniej kategorii.

/ Luna

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki są okey :) Jakie rybki? Zamiast glonojada kup z 5-6 otosków. http://rybyakwariowe.eu/  <---- tutaj podaję Ci stronkę, która bardzo ładnie opisuje wymagania rybek, wystarczy troszkę czasu. Wybierz te, które Ci się podobają, potem dobierzemy ilości :) A co ty na parkę bojownika? Lepiej wtedy żeby były tylko te bojowniki. Cóż pierwsze kroki musisz podjąć sama ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojowników nie trzyma się w parach tylko w haremach, nie wprowadzaj w błąd. Z twojej obsady mogą zostać tylko gupiki. 

Ja proponuje obsadę:

Para Ramirezek

10 neonów albo bystrzyków

5/6 kirysków  

Jeżeli twoja woda na to pozwoli oczywiście. 

Edytowane przez Kanciorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ryby, poza gupikami, muszą zostać oddane bo tu nie masz dla nich warunków; akwarium jest za małe.

Napisz, jak urządziłaś wystrój, jakie masz podłoże, czy są rośliny. 

W miarę możliwości podaj PH i twardość ogólną wody.

Bazując na razie na samym litrażu i tych gupikach, proponuję:

 

2+3x gupik pawie oczko

10-12x neon innesa/bystrzyk barwny/prystelka

6x otosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze mieczyki i glonojad sie nie nadaja. Byl to jednak prezent i nie mialam wplywu na dobor, ani widzy na ten temat wedy jeszcze. Troche poczytalam i troche sie rozjasnilo... Jednak co zrobic jak nie znam nikogo z akwarium powyzej 100l??? Przeciez ich nie usmierce:( O tyle dobrze, ze zamierzam (do konca roku) kupic wieksze akwarium - jakies 120l, to wtedy biedaki poczuja sie lepiej...

Edit:

W akwarium mam zwirkowe podloze, troche roslin (na okolo 1/3 czesci) oraz korzen. Zadnych sztucznych ozdob, muszli itp.

A z rybek podobaja mi sie pielegniczki ramireza, danio i gupiki (ktorej juz mam). Jakie ilosci dobrac?

Dziekuje za juz otrzymana i nadchodzaca pmoc:) A przepraszam za brak pl znakow - nie mam tu takowych;)


Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h i nie został poprzedzony postem innego użytkownika używaj opcji „edytuj”.
Jak ustawić polskie znaki:
http://forum.superakwarium.pl/topic/40957-polskie-znaki-diakrytyczne-jak-je-ustawi%C4%87/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki możesz oddać do zoologicznego na pewno wezmą . Do Ramirezek potrzebujesz podłoża z piasku żwirek odpada a z danio i gupikami ich niestety nie połączysz.. W takim baniaku możesz trzymać jedna parkę Ramirezek, oczywiście jeżeli masz odpowiednia wodę no i zmienisz podłoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...