Skocz do zawartości

Nietypowe 12l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące możliwej obsady mojego zbiornika. Jest on dosyć nietypowy (część wodna w terrarium), bo ma następujące wymiary: długość - 80cm, szerokość - od 15cm w najszerszym miejscu, do 10cm w najwęższym (zwęża się w miarę równomiernie od jednej ściany bocznej do drugiej), głębokość - ok 12cm. Wychodzi jakieś 12l. Będzie w nim filtr wewnętrzny i grzałka ustawiona na ok 26*C, parametrów wody nie jestem w stanie podać, gdyż terrarium jeszcze nie jest skończone.Podłożem będzie piasek (w przewadze) i żwirek, mam jeszcze cienki korzeń w ramach dekoracji. Z roślin pod powierzchnią wody planuję dać tylko mech jawajski, na powierzchnię dam pistię i ewentualnie rzęsę wodną. Oświetlenie: 2x18W ok. 30cm od tafli wody, dodatkowo dosyć osłoniętę, więc raczej mierne. Czy dałoby radę wsadzić do baniaka coś innego oprócz krewetek i ślimaków? Zdaję sobię sprawę, że litraż malutki, ale jednak zastanawia mnie jakie możliwości daje sama długość zbiornika. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli kraby to zorganizuj sobie jakiś kamień-koniecznie, ponieważ kraby muszą wychodzić nań. Oświetlenie, raczej zmień na specjalne żarówki lepsze bedą chociaż by te dla żółwi lądowych aniżeli świetlówki. Co do dekoracji to ten korzeń będzie na drugim planie, koniecznie kamień, płaski i w miarę szeroki, będziesz musiał zrobić wyspę z niego. 80 cm daje Ci meega możliwości, ale szerokość... No nic czekam(y) na foto szkła. Poza tym co do obsady to krewcie i slimaki będą smacznym kąskiem dla kraba:-) także zostań przy krabach tylko:-)

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametrów wody nie jestem w stanie podać, gdyż terrarium jeszcze nie jest skończone.

 

Więc na razie nie ma sensu pytać o obsadę, gdyż dobiera się ją nie tylko pod wymiary zbiornika, ale i wg parametrów wody.

 

Co do ryb w takim wąskim korytku to szczerze mówiąc cienko to widzę. Gdy dasz tam jeszcze podłoże, korzeń, filtr i grzałkę przestrzeni będzie jeszcze mniej...

Poza tym skoro ewentualne ryby miałyby tak mało miejsca na ucieczkę przed krabem, to pytasz nas nie tyle o obsadę, co o dodatkową karmówkę dla niego ;)

Moim zdaniem najlepiej zostań przy krewetkach i ślimakach. Z punktu widzenia akwarysty - tak będzie najrozsądniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na razie nie ma sensu pytać o obsadę, gdyż dobiera się ją nie tylko pod wymiary zbiornika, ale i wg parametrów wody.

 

Co do ryb w takim wąskim korytku to szczerze mówiąc cienko to widzę. Gdy dasz tam jeszcze podłoże, korzeń, filtr i grzałkę przestrzeni będzie jeszcze mniej...

Poza tym skoro ewentualne ryby miałyby tak mało miejsca na ucieczkę przed krabem, to pytasz nas nie tyle o obsadę, co o dodatkową karmówkę dla niego ;)

Moim zdaniem najlepiej zostań przy krewetkach i ślimakach. Z punktu widzenia akwarysty - tak będzie najrozsądniej.

Dlatego nigdzie celowo nie użyłem słowa "ryba" ;) Wodę będę mieć lekko zasadową i twardą, ale to i tak za mało informacji jeśli chodzi o parametry. Co do tej karmówki to właściwie nie jestem pewny, czy dałbyby radę upolować coś większego niż drobniczka, bo same mają maksymalnie ok. 3cm. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się innej odpowiedzi, ale chciałem dla pewności jeszcze dopytać. Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść ryby, zostań przy samym krabie będzie tak najlepiej dla zwierząt. A ryby, krewetki i ślimaki bedą dobrą, urozmaiconą dietą dla owego stawonoga:-) A tak swoją drogą to akwaterrarium się fajnie zapowiada.

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść ryby, zostań przy samym krabie będzie tak najlepiej dla zwierząt. A ryby, krewetki i ślimaki bedą dobrą, urozmaiconą dietą dla owego stawonoga:-) A tak swoją drogą to akwaterrarium się fajnie zapowiada.

I tak też zrobię, ale krabów będzie stadko. Dzięki za pomoc!

Edytowane przez miko93
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...