Skocz do zawartości

Morderstwa w akwarium


VivaPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem tu nowy i na wstępie pozdrawiam wszystkich.

 

Akwarium mam okolo 3 tygodnie. 112 litrów. Posiadam kilka roślinek. Temp. na początku utrzymywała sie na poziomie 22 stopni, lecz od kilku dni termostat ustawiłem na poziom 25 stopni. Moja obsada:

 

4 neonki

3 zwykle czarne glonojady

1 razbora klinowa

2 górami  mozaikowe

1 wegorek

2 miedziki

2 gubiki

2 danio pregowane

 

 

Mam problem, gdyż w ciągu 3 dni zdechły mi dwie rybki ( zwykly glonojad w czarne kropki i razbora klinowa). Obie ryby byly zdrowe, jestem tego pewien, ale u innych juz zauważyłem objawy chorobowe. Np. górami mozaikowe maja na ciele i pletwach malutkie, biale kropki ( rybia ospa?), natomiast druga razbora ma cala białą górną pletwe oraz jedna białą kropkę na pyszczku, ale jej wygląd od dnia dzisiejszego poprawia sie. Dziwi mnie fakt, ze zdrowe ryby padają mi, a te chore trzymają sie i zdrowieja samoistnie. Lecz ogolnie co im może i mogło dolegać?

 

Drugi problem to miedziki, które ponoć sa spokojne, ale szczególnie one upodobały sobie gonitwy za neonkami, danio i razborami. Nie wiem czemu. Czasami tez danio ganiaja mi neonki. a pewnego dnia zauważyłem, ze glonojady były niespokojne i również zaczęły sie ganiać. Czy jest cos, co powoduje wzmożoną agresje rybek?

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że akwarium masz 3 tygodnie. A kiedy wpuscileś do niego ryby? Bo jeżeli odrazu po zalaniu to może być główna przyczyna. Woda jeszcze nie dojrzała. Druga sprawa, piszesz że temp. była 22 stopnie i dopiero kilku dni 25. Dla większości tych ryb jest to zbyt niska temp.

A wzmorzoną agresję rybek powoduje przede wszystkim źle dobrana obsada. Wymień obsadę na sam początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...