Skocz do zawartości

niewidzialne RC


stefan85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję pomocy lub tylko informacji, mianowicie w zeszłym tygodniu kupiłem 20szt krewetek red cherry. Krewetki były przesłane pocztą doszły do mnie następnego dnia po wysyłce. Kiedy jeszcze były w worku były bardzo żwawe, ciągle ganiały się dokoła. Ponieważ w głównym zbiorniku mam platki, danio, kiryski i gurami -szczególnie przez gurami, obawiałem się że krewetki zostaną zjedzone odlałem wody do mniejszego zbiornika ~18L, wrzuciłem trochę kamieni, roślin i mech. Początkowo krewetki latały po akwa jak głupie co mnie zdziwiło - tylko w kółko przy szybach. Następnego dnia zupełnie się uspokoiły i jakby zniknęły. Po obejrzeniu dokładnie zbiornika znalazłem ok 16 przycupniętych w kątach zbiornika, siedzą w bezruchu w kupkach po 3-5szt i nawet nie próbują szukać żarcia tylko ciągle tak siedzą na szybie. W baniaku nie ma żadnych glonów - świeżo zalane stabilną wodą z większego akwa (112L) w którym też nie ma żadnych glonów - na dwóch liściach znalazłem tylko po sztuce krasnych, dosłownie po 1 nitce poza tym 0 jakich+kolwiek innych więc w małym też się nie zasiały żadne mikroskopijne. Moje pytanie: czy to normalne że tak siedzą już 4 dni na czystej szybie w bezruchu? Jak je ręką zgonię to uciekają więc żyją, czy one po prostu zdychają? Bo przecież już 4 dni nic nie jedzą. Krewetki są młode, zaczynają się dopiero wybarwiać. Jak wrzuciłem do wody kawałek świeżego banana to na drugi dzień wyciągnąłem go taki lejący jak kisiel - w_ogóle nie+tknięty. Czy dać jakiś inny pokarm specjalny albo jakoś inaczej je zachęcić?

 

Woda:

ph 7,2~7,3

kh ~10

gh ~10

no3 0

no2 0

 

Aktualnie wlałem trochę nawozu z azotem, liczę że pojawią się jakieś glony to może chociaż tego skubną zanim zdechną. NO3 podniosło się do ~3 - 5 i no2 ~1 - 2. Nawóz zawiera również chyba wszystkie mikro i makro. W krewetkarium nie ma żadnych ryb.

 

Edit:

Ta jakby plech na dnie to coś co wypadło z filtra przy starcie. Nie sprzątam bo uznałem że to coś na czym żyły bakterie a w nowym filtrze szybko muszą_się osiedlić.

post-18089-0-06484800-1377891994_thumb.jpg

post-18089-0-46916900-1377892027_thumb.jpg

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że nie musisz widzieć glonów, które jednak krewetki znajdują i jedzą.

Dwa-banana itp. wyciąga się po 2h, nie na drugi dzień, bo tym właśnie sposobem możesz załatwić wodę w akwa, a co za tym idzie krewecie.

 

Ja bym się na razie nie martwił.

 

Ze stopki wnioskuję że zajmujesz się m.in. krewetkami już jakiś czas więc wierzę na słowo. Dzięki za szybką odpowiedź.

 

 

Na forum wymagane są podstawy poprawnej pisowni.

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...