Skocz do zawartości

240l wielogatunkowe


orionitos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
zastanawiam sie nad obsada do mojego akwarium.
Akwarium wymiary 120x40x50wys. z pokrywą.
Filtr zewnętrzny Fluval 306.
ph ok 7.6
woda miękka

Obecnie w akwarium obsada z poprzedniego czyli:
6 szt gupika "pawie oczko"+8szt będzie jak podrośnie w 2 akwarium narybek
4 szt kirysek spiżowy + 3 szt kirysek albinos
2 szt gibiceps (jeden ok 10cm, drugi 5 cm)

W akwarium roślinki kupione w zestawie na allegro, które jeszcze są niskie ale rosną i 5 szt gałęzatki kulistej.

Na dnie bazalt 2-4mm granulacji, pod nim substrat JBL Aquabasis, a po środku wyspa z piasku kwarcowego. Korzeń dębu i dość spore kamienie niezmieniające parametrów wody i bez ostrych krawędzi z uwagi na kiryski.

Podobaja mi sie:
krewetki red cherry,
krewetka filtrująca,
kosiarki,
otoski,
glonojady syjamskie,
neony Innesa,
Mieczyki,
Rasbora klinowa,
Bojownik Syjamski.

Wypisałem te wszystkie ryby nie dlatego, że chce je wszystkie mieć, tylko po to żebyście pomogli mi wybrać i podać orientacyjnie ile tych ryb kupić i jakie żeby nie przesadzić. Proszę o podanie konfiguracji płci tych gatunków.

Chciałbym Mieczyki jako te większe ryby w akwarium.
Mam problem z glonami zielonymi, dlatego chciałbym "ekipę sprzątająca" w postaci krewetek i jakichś z tych ryb, tylko które?
Czy Np kosiarki mogą być z ta obsadą?
Czy mogę dokupić kirysów?

Chcialbym też ławice wiec zastanawiam sie pomiędzy neonami i rasborą. Ile mogę ich kupić, żeby dobrze sie czuły?

A co powiecie na samca bojownika do tej obsady? Kupiłbym samca, który byl trzymany z innymi rybami, a nie z kubeczka żeby był łagodniejszy + ewentualnie 2 samice.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Dbaj o pisownię.

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...