Skocz do zawartości

54l brak roślin, ciekawa obsada


ptick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Biorę się z zamiarem założenia nowego akwarium bez roślin z ciekawą obsadą.
 
Parę danych:
 
Baniak 60x30x30 profilowane
Standardowa klapa 1x15W
Tło strukturalne
Zamiar kupna kaskady FZN-2 (zamieniając wkład na ceramika/keramzyt)
Informacje o wodzie ze strony wodociągów:
 
230-280 mg CaCO3/dm3 wody
 
Twardość w stopniach niemieckich  =  12,9 - 15,7
 
 
W zamiarach brak jakiej kolwiek roslinności tylko kamień/skała plus korzeń/kokos...
 
Żona nalega na kolorowe rybki, stąd musi byc coś ciekawego w zbiorniku.
 
Obsada jaka mnie interesuje to pielęgniczki lub coś z "tych" ryb, plus coś małego stadnego, ewentualnie krewetki na dno.
 
Ze względu na gabaryty, nie mogę mieć większego akwarium. Co za tym idzie, ciężko jest stworzyć coś fajnego w takim stylu. Jednak nie tracę nadziei i liczę na pomoc w zaaranżowaniu akwarium.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetek odradzam trzymać z pielęgniczkami, bo to jest dla nich łakomy kąsek.

 

Zgadzam się w 100%. Sam miałem parę Pielęgniczki Ramireza i polowali na krewetki, że szok. Nawet ganiały za dorosłymi osobnikami, a wszystkie od 1cm w dół, padały ich łupem. Po 3 dniach od ich wpuszczenia, na widoku nie było żadnej krewetki, wszystkie siedziały cały czas w mechu. Po pewnym czasie nawet nauczyły się, wyjmować je z mechu. Potrafili czaić się przy mechu nawet kilkadziesiąt minut bez ruchu, by tylko coś upolować.

 

A z Pielęgniczkami Kakadu krewetki jeszcze krócej pożyją, bo te mają większe pyszczki od Ramirezów.

 

Stanowczo odradzam połączenia krewetek z pielęgniczkami. Chyba że kupisz w miarę wyrośnięte Amano.

 

 

Jeśli nie chcesz żadnych roślin, to zrób akwarium stylu BW (herbaciany kolor wody, kokosy, szyszki olchy, mnóstwo korzeni i liście dębu jako wystrój). Do tego ciemne podłoże + czarne tło, np brystol.

A obsadę w stylu:

- Neon Innesa x8-10

- para Pięlegniczki Ramireza

- coś na dno Otoski lub Kiryski x5-6

 

Kakadu są według mnie za duże na 54l.

Edytowane przez Kisuke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, ale nie chcę BW. Podoba mi się, ale nie chcę. Na pewno zrobię sporo kryjówek z skał, korzeni i ewentualnie kokosu. Jednak szukam najlepszego połączenia np pielęgnic z czymś równie ciekawym. Co do skał, to nie wiem jaki rodzaj. Myślę o jasnym kolorze skał i ciemnym podłożu. Choć może i ciemne skały też nie będą najgorsze. Pytanie jaki rodzaj skał.

 

Baniak ma być bez roślin, bo taki "styl" mi się podoba. Kwestia aby w takim stylu i takim litrażu, zrobić ciekawą obsadę. I tu jest ten problem.

 

Może razbory i krewetki plus jakaś ładna parka..pytanie jaka?

No i pytanie, czy ktokolwiek miał krewetki w akwarium bez roślin? Czy da radę je tak utrzymać? Myślę tutaj o Red Cherry, bo ładnie są wybarwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...