Skocz do zawartości

Rybia ospa czy może powietrze z filtra ?!


asia28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moja jedna rybką , mianowicie rybka to Pielęgnica Red Oscar

Rybka jest w akwarium od tygodnia , wczoraj zauwarzyłam białe " bąbelki powietrza " na rybce , stwierdziliśm z mężem iż może być to przyczyna tego ,że rybka lubi wpływać w " powietrze z filtra "

Niepokoje sie teraz czy to od powietrza ma te bąbelki czy jednak jest to rybia ospa

Dopiero jutro pojedziemy do  sklepu zoologicznego wiec szukam czegoś teraz

 

Rybka z czarnej zrobila sie dziś taka jakby " wyblakły- sprany czarny "

 

I moje pytanie czy jest możliwe aby rybka miała te bąbelki poprostu od wpływania w strumień powietrza tworzony poprzez filtr ?

A może jednak to rybia ospa ?

 

Temperatura w akwarium to ok  25 stopni , filtr chodzi  24 godziny , światło zapalone od 10 rano do ok 20 wieczorem

 

PS.Nie zauważyłam takich bąbli powietrza na innych rybkach ( sa jeszcze 3 rybki - 2 bocje wspaniałe i mały żółty pyszczak  jednak z racji ich ubarwienia nie dostrzegam nic )

 

A filtr był kupiony w zestawie z akwarium nazywa sie Filtr wewnętrzny AQUAEL z napowietrzaniem
- 600l/h
-pobór mocy 8W
-napowietrzacz
- duża powierzchnia filtrująca

 

Chciałam sie tylko zapytać czy to może być ospa rybkowa nie wiem co ma wspólnego wielkość akwarium ?!

Edytowane przez asia28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w akwarium to ok stopni

To jaka ta temperatura?

 

 

 

moje pytanie czy jest możliwe aby rybka miała te bąbelki poprostu od wpływania w strumień powietrza tworzony poprzez filtr ?

No nie wydaje mi się, ale mogę się mylić.

 

Może spróbujcie wrzucić jakąś FOTKĘ?

 

 

Jaki macie filtr? I przede wszystkim jakiej wielkości jest akwarium? Te ryby wymagają akwarium o znacznych rozmiarach, to chyba jedne z największych ryb akwariowych.

 

 

Więc może zacznijmy jeszcze raz, może od tego : chcesz dowiedzieć się czegoś więcej co się dzieje w twoim akwarium, to opisz dokładnie swój zbiornik wg http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwarium

 

Zamknij napowietrzanie na filtrze i obserwuj czy coś się zmienia.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...