Skocz do zawartości

przenosiny akwarium - problem z rybkami


zibuch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na początek witam wszsytkich. niestety pierwszy post z powodu problemów

 

akwarium 96L,

świetlówka 18W

filtr tetratex ex 700 chodzi non stop od poczatku

obsada: 3 bocje wspaniałe, 3 molinezje,1 glonojad, 2 brzanki denisona, 2 skalary

temperatura ok 26-27st

rosliny - ok 15szt (nie znam nazw,)

na dnie ok 5cm kamyków 5-8mm. kilka głazów, korzeń i duży sztuczny "kamień" z dziurami z czegoś ala beton

ph ok 8 tww ok 10 (reszty nie zmierzyłem bo odczynniki przeterminowane i nie działały)

 

przenoszone 3 dni temu. filtr przemyty w wodzie z akwarium, kamienie z roślinami przeniesione z niewielką ilością wody. ryby również w starej wodzie razem starej wody zastało jakieś 20L.

i tu się zaczyna, za radą poprzedniego właściciela nie odstawiałem w ogóle dolewanej wody tylko dodałem tetrasafe w ilości 5ml/10L dodawanej wody oraz tetra plantamin w ilości 2,5ml/10L.

po ok 2 dobach ryby zaczęły łapać powietrze znad wody. wylew wody odczepił się i zanurzył więc woda nie spadała już z góry (wcześniej ok 1,5 cm) i tak dobrze nie natleniała, poprawiłem ale nie pomagało. zacząłem szukać po necie i zgodnie z radami podmieniłem 20L wody, pomogło prawie od ręki. ale po kolejnej dobie znowu się zaczyna.

wyczytałem już, że akwarium jest przerybione ale skoro funkcjonowało od kilku lat u poprzedniego właściciela to myślę, że powinno dać radę (docelowo chciaem i tak kupić większe).

czy macie jakieś pomysły co mogło się wydarzyć albo co robić na przetrzymanie, zanim będę mógł pojechć po testy bo nie mam na miejscu sklepu.

czy to możliwe, że jest za mało tlenu w wodzie? poprzedniego dnia swiatło było właczone sporo mniej niż 12 godz.

czy podmiana części wody ze stabilnego akwarium sąsiada jest dobrym pomysłem? niestety też nieznane parametry wody bo nie ma nic wymagającego

 

Regulamin 6.1. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...