Skocz do zawartości

45l - Proszę o pomoc w założeniu akwarium


surdut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam akwarium 45 l profilowane z pokrywą

Oświetlenie Polamp t8 (14-16 w) 6500k

filtr -fan filter mini plus

grzałke 75w (50-75 litr)

napowietrzam poprzez ruch tafli wody wywolany przez wylot filtra.

Nie uzywam zadnej chemi i chcialbym by tak zostalo.

 

Zakładam akwarium od nowa i proszę o pomoc w dobraniu rybek i roslin.

 

Na poczatku mialem roslinki sztuczne lecz pozniej zmienilem je na nurzanca oraz nadwodke szerokolistna, na poczatku bylo ok ale nurzaniec szybko zaczal gnic i rwac,pozniej zaczely wyrastac na nim glony wloskowate ale kosiarki pomogly. teraz jest brazowy i ma tylko kilkucentrymetrowe poobrywane liscie a wyrastajace z dna mlode rosna straaasznie wolnym tempem 1 cm na tydzien i tez sa juz brazowe .Nadwodka rosła w miare dobrze ale i ona zaczela brazowiec i marniec. Na szybie szybko zaczely sie plamy glonow brazowych.mam tez wglebke plywajaca ale nie rosnie mi  zbytnio .Przyznaje ze przerybilem baniak wiec wiekszosc oddalem od miesiaca mam 1 gupik samiec 1 kirysek spizowy 1 kosiarka 4 maluszki molinezji i 3 maluszki gupika.

Wiec jest bardzo pusto wizualnie.

Chcialbym zebyscie pomogli mi dobrac obsade rybek, roslinek latwych w hodolwi bez wspomagaczy i nawozow.

jaki najlepszy dla nich zwirek zwykly (jaka granulacja) jaka temperature ustawic.

Pomozcie mi zalozyc nowe dobre akwarium.

Woda twarda 7,5-8 ph

brak funduszy na testy

 potrzebuje rybki i roslinki ktore przezyja zwykla wode z kranu.

z gory dziekuje za pomoc

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz twardą wodę i brak funduszy, w hipermarketach 5 litrów baniak wody demineralizowanej kosztuje grosze zainwestuj wówczas będziesz spokojniejszy. Nurzaniec Ci gnije a pytanie jaki masz żwirek? Możliwe ze masz za drobny albo za gruby . Kosiarkę,molinezje i kiryska oddaj bo za małe akwa. Do gupików dokup możne krewetki i będzie ok. Albo pozbądź się wszystkich rybek i kup malutkie np. Razbory galaxy, drobniczki, otoski, kiryski panda. Zdecyduj się na coś to się doradzi więcej.

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...