Skocz do zawartości

Zielone żyjątka


Gekkeiju
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich akwarystów.

 

Właśnie uruchamiam swoje pierwsze poważne akwarium 160L. Minęły dwa tygodnie i wczoraj zauważyłem na szybie oraz pływające w wodzie maleńkie jasno zielone żyjątka (robaczki). Mają one max. 1mm wielkości, owalny kształt i dość żwawo poruszają się w wodzie - ruchami przypominającymi skoki. Przebywają między roślinkami lub siedzą na szybie i wcinają chyba glony. Uciekają od ręki gdy chciałem je złapać.

 

Postaram się wrzucić zdjęcie, ale dziś odbieram ryby i zasytanawiam się czy nie są to jakies groźne paskudy. Proszę o pomoc w identyfikacji.

 

Oświetlenie 2 x45W, filtr zewnętrzny 600l/h temperatura przy tych upałach 29oC. Roślinki karmione potasem, CO2 i nawozem mikro i makro.

 

Do tego mam pytanie odnośnie rozdętki, gdy wypatrywałem tych melenkich żyjątek zauważyłem na roślinkach i korzeniu śluzowe przejrzyste woreczki z jajami. Czy to tych ślimaków? Wyzbierałem wszytkie widoczne sczoteczką do zębów  :)

Edytowane przez Gekkeiju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie to powinieneś poczekać z rybkami aż ktoś mądry się na ten temat wypowie co z tymi robaczkami zrobić. A powiedz z kąt masz rośliny w akwarium i korzeń bo raczej samo z siebie to coś takiego się nie powinno zalęgnąć. Stawiam że jakiś syf przyniosłeś do zbiornika. A powiedz jeszcze jakie masz podłoże i czy ze sklepu czy z ,,budowy,,  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 





Jak dla mnie to powinieneś poczekać z rybkami aż ktoś mądry się na ten temat wypowie co z tymi robaczkami zrobić. A powiedz z kąt masz rośliny w akwarium i korzeń bo raczej samo z siebie to coś takiego się nie powinno zalęgnąć. Stawiam że jakiś syf przyniosłeś do zbiornika. A powiedz jeszcze jakie masz podłoże i czy ze sklepu czy z ,,budowy,, :)

Roślinki kupiłem w Belio z Wrocławia, podłoże to Aquasubstrate 2 - raczej ciężko o nie na budowie, o ile nie jest to wystawa Amano ;)
Ryby już są, sprzedawca powiedział że powinny oczyścić zbiornik z gości - zobaczymy.

oto małe zielone coś

Zielone coś



Edit:

 

 



240px-Oczlik.jpg
Coś takiego? Jeżeli tak to nie masz co się martwić.

nie widzę twojego zdjęcia :-?

Regulamin 6.2. - Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.
/ Luna Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małżoraczek. Nic groźnego, ich obecność świadczy podobno o dobrej jakości wody.

Mam je cały czas w akwarium bojownika i krewetek (podobnie jak oczliki), nie robią nikomu krzywdy.

 

 

widokrobaczek3.jpg

(obrazek z serwisu bojownik.pl)

Dziękuję,

po wpuszczeniu rybek na następny dzień czyściutko, nie widziałem ani jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...