Skocz do zawartości

22,5l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, założyłem kilka dni temu akwarium 22,5l powoli trzeba myśleć nad obsadą ;)

Chciałem bojka ale akwarium otwarte więc odpada.

Nie mam grzałki (aktualnie temperatura wynosi 25st w dzień w nocy spada do ok 22 (upały)) ogólnie uznajmy że temperatura będzie zwykle ok 20-22.

Myślę żeby wpuścić tam krewetki red cherry 8-10 sztuk (od razu wszystkie czy np po 4?)

i do tego 4-6 samców gupika tylko tutaj pojawia się pytanie bo opinii jest bardzo dużo czy ta ryba będzie dobrze się czuła bez grzałki ? I czy przy gupikach młode krewetki przetrwają ?

Grzałki nie chcę instalować do tak małego akwa bo na prawdę trudno w nim ukryć sprzęt ;)

Oświetlenie 11w aquael 

Filtr aquael fan mini

Rośliny póki co tylko pistia (chyba) i prawdopodobnie będzie jakiś mech i moczarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wpuścisz od razu wszystkie 10 to trzeba się liczyć że kilka Ci padnie do następnego ew. trzeciego dnia od wpuszczenia krewetek do akwa, jeżeli wpuszczasz po 4 sztuki dziennie jest mniejsze prawdopodobieństwo, że krewcie padną. i jak to zostało wspomniane wyżej, został bym przy krewetkach ew. wrzuć ślimaka. ponad to weź pod uwagę, że krewetki potrzebują jednak grzałki, zainwestuj w grzałkę, ponieważ napisałeś że akwa masz otwarte więc owe krewetki Ci po prostu powyłażą z akwa jeżeli uznają, że jest im źle. Myślę, że będziesz chciał też jakąś roślinkę, one tez potrzebują jakiejś temperatury, no chyba że zostajesz przy mchach. Gupiki są dość ruchliwymi rybami, więc może tak się zdarzyć, że krewetki będą Ci się "chowały po kątach" bo się będą bały - po prostu. zostań przy samych krewetkach albo przy samych gupikach, ja osobiście bym nie mieszał.

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetki red cherry chcę koniecznie, co do konieczności grzałki to z tego co wiem red cherry wiele osób hoduje bez grzałki w podobnych temperaturach i żyją sobie zdrowo mnożą się itp. Więc już sam nie wiem nie chcę grzałki bo to małe akwa trudno osprzęt ukryć i wgl.

A te drobniczki to harem 1+2 ? Tylko obawiam się że w sklepie nie rozpoznają płci ; / A jak u nich z wymogiem temperatury ? Bez grzałki mogą być ?

Co do roślin to myślę że spokojnie sobie dadzą radę w takiej temperaturze.

Wymiary podam jak będę w domu to zmierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę żeby wpuścić tam krewetki red cherry 8-10 sztuk (od razu wszystkie czy np po 4?

 

 

Jeżeli wpuścisz od razu wszystkie 10 to trzeba się liczyć że kilka Ci padnie do następnego ew. trzeciego dnia od wpuszczenia krewetek do akwa, jeżeli wpuszczasz po 4 sztuki dziennie jest mniejsze prawdopodobieństwo, że krewcie padną....

Sorry, ale nie strasz ludzi.

Czy 5, czy, 10, czy nawet 20RC nie zaburzy biologii na tyle, żeby była różnica ile ich wpuści od razu.

Zgony mogą spowodować wyłącznie zastane w akwa nieodpowiednie dla nich parametry, co w przypadku RC jest dość trudne, ponieważ są bardzo tolerancyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie strasz ludzi.

Czy 5, czy, 10, czy nawet 20RC nie zaburzy biologii na tyle, żeby była różnica ile ich wpuści od razu.

Zgony mogą spowodować wyłącznie zastane w akwa nieodpowiednie dla nich parametry, co w przypadku RC jest dość trudne, ponieważ są bardzo tolerancyjne.

Pisałem to z własnego doświadczenia, nie chciałem nikogo straszyć. 

 

A dla tych red cherry zainstalować jakąś deszczownie do filtra czy napowietrzacz czy wystarczy ruch tafli wody ?

ruch tafli wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...