Skocz do zawartości

Chcę założyć akwarium, ale nie za dużo o tym wiem ;p


Meams
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w planach w najbliższym czasie kupić akwarium, myślałam o 100 l max 110 l. Chciałabym wiedzieć (i proszę o konkrety) jaki były potrzebny filtr, grzałka, żwirek, oświetlenie... i czy ewentualnie można zrezygnować z roślin i czymś je zastąpić. Mam pokój na poddaszu gdzie prawie cały czas świeci słońce,czy to może negatywnie wpłynąć na akwarium?

Oprócz wystroju i zaopatrzenia technicznego chciałabym też wiedzieć jakie rybki i w jakich ilościach mogłabym mieć, bo kompletnie nie mogę się zdecydować na nic konkretnego, a zależy mi trochę aby rybki miały kontrastujące ubarwienia ;)

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Meams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra, grzałki i innych urządzeń proponuje popatrzyć w inne działy na tym forum. Żwirek najlepiej o średniej lub małej granulacji. Nigdy nie żaden kolorowy. Słońce jest szkodliwe, może wywołać atak glonów. Rośliny muszą być, jaki jest sens mieć same sztuczne? Co do ryb to dział "obsady". 

Edytowane przez Gagatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiam raz na jakiś czas atak glonów a mam własnie akwa w takim miejscu, że często padają nań promienie słoneczne, dobrym sposobem jest obudować takie akwa np. płyta OSB a jak ma się w sobie choć trochę duszy artysty to można ładnie to pomalować, obsadzić dookoła kwiatkami i będzie ok. poza tym akwa pod oknem może powodować wzrost temperatury w akwarium co nie najlepiej sprzyja florze i faunie. ale tak jak napisałem jak się obuduje i będzie w cieniu to będzie ok:-)

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...