Jump to content

Mieczyk pływa przy powierzchni i ciężko oddycha


Recommended Posts

Witam.

Jestem pierwszy raz na tym forum i aż boję się pisać...

Mam akwarium 45l. a w nim 3 dorosłe mieczyki, 2 gupiki, glonojad i kilkka szt. małych mieczyków i gupików.

O rybach i akwarystyce wiem mało i właśnie chcę się w ten temat zagłębić, do tej pory moje rybki sobie jakoś radziły same ale najwyższy czas to zmienić.

Mam problem z samicą mieczyka, od 2 dni ciężko oddycha, pływa przy powierzchni, kładzie się na dnie lub filtrze, szuka spokojnego miejsca. Nie ma żadnych zmian na ciele. jakieś 2 tyg. temu urodziła młode. Pozostałym mieczykom nic nie jest. Co może jej być, co mam zrobić?

 

Nie mam pojęcia jakie są parametry wody. Temp. 26 stopni. Tak jak wcześniej pisałam akwarium do tej pory jakoś sobie radziło oprócz podmian wody co jakiś czas. Z choróbskami oprócz ospy rybiej jeszcze do czynienia nie miałam. Chciałabym uratować tą rybke.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

podaj jakieś parametry wody czym karmisz jak często i dużo i najlepiej fotka rybki ja kiedyś miałem prątnika z takimi samymi objawami i miał niciowce które można rozpoznać po odchodach które są białe i kleiste najczęściej od karmienia żywym pokarmem

Link to comment
Share on other sites

mieczyk nadal leży na dnie lub co jakiś czas przepływa tuz przy powierzchni, ciężko oddycha, wydaje się nerwowy.

ryby były karmione pokarmem w płatkach ale w ciągu ostatniego tygodnia dostały 3 razy pokarm mrożony. 2-3 dni temu zauważyłam, że za tym właśnie mieczykiem ciągną się odchody w postaci długiej białej nitki.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę o pomoc!!!

Ryba oddycha szybko- cały czas rusza pyskiem, wcześniej napisałam, że oddycha ciezko- to chyba nie było zbyt precyzyjne.

Wolałabym żeby doradził mi ktoś tutaj niż jutro w sklepie, oni tam nie mają kompletnie wiedzy (przekonałam się na własnej skórze- sprzedali mi akwarium, i po 24 godzinach doradzili wpuszczenie rybek, sprzedali takie rybki, które były fatalnie dobrane i już w drodze do domu większość z nich straciła płetwy), aż boję się co mogliby mi doradzić znów.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...