Skocz do zawartości

Kiryski Albinosy


gibon2008
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ponieważ ostatnio kupiłem 25 L akwarium to chciałbym rozmnożyć w nim kiryski Albinosy . Dziś zalałem akwarium podłączyłem filtr no i na razie zostawiłem . Temperatura w ogólnym gdzie są dorosłe wynosi około 26-27 stopni . Więc jaką temperaturę przygotować w tarliskowym ? I to prawda że po włożeniu rybek do akwarium się je przykrywa na jakiś czas żeby ciemno było  ? Proszę o jakieś wskazówki .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A reagują te Twoje ryby na podmiany wody w ogólnym? Bo jak nie to bez sensu przymiarka do tarła. Po drugie nie wiem czy tak małe akwarium nie będzie stresowało ryb i to zablokuje chęć podejścia do tarła. Kolejna zagadka-to czy te albinosy to ten sam gatunek? Bo ja uzyskiwałem albinosy i ze spiżowych i z pstrych a wiadomo jak jest w sklepach-wszystko idzie w jeden wór, bo albinos. Ciekawi mnie skąd ludzie biorą takie sensacje jak zaciemnianie zbiornika na tarło? Kirys przynajmniej jak się domyślam ten, bo pandy to mi się stale wycierały do szczęścia potrzebuje zbicia temperatury i tu nie masz gotowego planu do ilu stopni, bo to czynnik indywidualny-u mnie stare tarlaki same się wycierały nawet jak nic nie robiłem a młode często stymulowałem indywidualnie-i jedne potrzebują 2-3 stopni obniżenia temperatury a inne nawet 10 ale to trzeba przy akwarium usiąść i dużo obserwować. Aha-zbicie temperatury nie robię w akwarium tarliskowym a w wiaderku 20 litrowym gdzie ryby wkładam na jakiś czas czyli pół dnia ale jak pisałem to kwestia indywidualna dla każdej ryby.

Edytowane przez Adam30poznan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Albinosy jest mi ciężko sprecyzować co to dokładnie za gatunek . Wiem tylko że wszystkie są porównywalne wielkością do siebie . Miałem tylko jednego który zrobił się  tak jak by kulisty , ale nie podaje rybą dużo pokarmu .Tylko ten jeden się właśnie wtedy wyróżniał od pozostałych . Dodam że miałem dwa razy ikrę złożoną przez kiryski ale  miałem to w ogólnym i rybki zjadły inne zanim zdążyłem zebrać coś . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...