Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie naskalnika, pasożyt w odchodach


xray
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś rano zauważyłem że jeden z moich naskalnkików wogóle nie interesował się pływającym w okół niego jedzeniem. Jego sposób pływania też jest jakby inny niż pozostałych dwóch które mam. Czasami można było zaobserwować że ryba lekko kołysze się na boki. Wieczorne karmienie również nie zainteresowało tego osobnika. Siedział na płycie skalnej i totalnie nie zwracał uwagi na jedzenie. Odnoszę również wrażenie że kolory (czarna kratka) nie są aż tak intensywne jak u reszty, Rybę przełożyłem do osobnego akwarium. Moje pytanie jest takie. Co może być przyczyną? Czy to choroba a jeśli tak to czy może być zaraźliwa?

Inne ryby w akwarium zachowują się normalnie i jedzą.

 

Parametry wody:

NH3/NH4 - 0mg/l

NO2 - 0mg/l

NO3 - 3mg/l

GH - 10 st niemieckich

KH - 8 st niemieckich

PH 7,5-8

 

1.08:

Dziś po powrocie z pracy zauważyłem że rybie "ciągnie" się z odbytu cienka biaława nitka. Kupiłem i podałem preparat Capicaps T. Mam nadzieje że to pomoże. Chciałbym się spytać co to może być za pasożyt i czy jest bardzo zaraźliwy. Rozumię że bez mikroskopu trudmo powiedzieć co to ale może ktoś miał podobmy problem i kojarzy co to może być za ustrojstwo?

Edytowane przez xray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...