Skocz do zawartości

Powrót do akwarystyki 25l bojownik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kiedyś miałem akwarium 54l gdzieś jeszcze tu pewno będzie galeria lecz z braku czasu i chęci sprzedałem.

Teraz kusi mnie na nowo założyć akwarium jak na razie mam tylko możliwość założyć coś około 20-25l.

Coś tam wiem ale mam kilka pytań ;)

1. Chciałem zrobić akwarium otwarte, lecz słyszałem że bojownik musi mieć pokrywę bo może przeziębić labirynt czy coś, prawda ? Jeśli tak to co przy otwartym akwarium gupiki albo krewetki ?

2. Jaka temperatura dla bojka ? Mam grzałkę 100w trochę dużo miejsca zajmuje ale mam taką w domu a nie chce kupować nowej i jaka temperatura ? Może lepiej mniejsza żeby nie było dużej różnicy pomiędzy powietrzem nad akwarium a wodą 24st C? 26 ?

3. Muszę czekać 2 tyg aż dojrzeje czy bojka można wpuścić wcześniej ( w końcu i tak w sklepie siedzi w kubku) ?

4. Oświetlenie 11w aquael (nie wiem czy dobrze firmę napisałem ;p) straszny szajs ale mam już w domu takie, jakie rośliny do tego żeby ładnie rosły ? jeśli chodzi o nawożenie to też nie chce mi się w to bawić więc pewno jakieś mało wymagające ? (nie wysokie akwarium około 20-25cm wysokości, 20-25l)

5. Jako podłoże może być czarny piasek czy może coś innego dla bojownika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Tak, bojownika potrzebuje pokrywy. Krewetki nie muszą już jej mieć.
2. Trochę wg mnie za duża, odpowiednia temperatura dla bojka to ok. ....
3.Musisz czekać 2 tygodnie (conajmniej), wiesz co to jest cykl azotowy?
5.Piasek może być, drobny żwirek itp.

 

Mapet

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Tak, bojownika potrzebuje pokrywy. Krewetki nie muszą już jej mieć.

2. Trochę wg mnie za duża, odpowiednia temperatura dla bojka to ok. 36

3.Musisz czekać 2 tygodnie (conajmniej), wiesz co to jest cykl azotowy?

5.Pisek może być, drobny żwirek itp

 

Oj, chyba w punkcie 2 wdał się mały błąd- jeśli nie chcesz go ugotowac to temperatura 26 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny musisz dobrać jakieś drobne, bo zbiornik jest malutki. To samo polecam wziąć pod uwagę dobierając podłoże. Najlepiej żeby to był piasek lub bardzo, bardzo drobny naturalny żwirek. Rośliny które możesz tu mieć to np.: rogatek, pelia i inne wątrobowce, mchy, rotale, Hydrocotyle tripartita, heniek, bacopy.

Jeśli akwa ma być otwarte, to lepiej zrób krewetkarium np. z gupikami endlera. Grzałki przy nich nie musisz zakładać, bo lubią niższe temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te rośliny " np.: rogatek, pelia i inne wątrobowce, mchy, rotale, Hydrocotyle tripartita, heniek, bacopy. "

dadzą sobie radę bez nawożenia ?

Każda roślina potrzebuje odpowiednich składników do życia- to ich "pokarm", w związku z tym to czy musimy nawozić czy nie zależy od tego czy woda w akwarium zawiera te składniki-pierwiastki, czy też nie. A to można określić na podstawie testów wody lub na podstawie obserwacji.

Dlatego każdy kto w ciemno pisze, że jakaś tam roślina musi lub nie musi być nawożona wprowadza ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...