Skocz do zawartości

J.Malawi


AkwarystaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to jedne z niewielu pyszczaków które nadają się do takiego małego akwa. Może być 8 ale w tym powinno być 6samic i 2 samce bo to ryby terytorialne i musisz o tym pamiętać.Glonojad nie bardzo tam pasuje ;| Przy takim biotopie inwestuje się w dobry filtr zewnętrzny a nie w glonojady.Oczywiście filtr wewnętrzny też jest ważny ponieważ zapewnia ruch wody. Więcej odnośnie tego biotopu napisałem w podobnym temacie który niedawno założył kolega, więc najpierw rozglądaj się czy nie ma już postów w których mógł byś znaleść odpowiedz na swoje pytanie ;)

Pozdrawiam

Rutkoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Ani jedno ani drugie rozwiązanie nie jest do końca dobre. Drogim ale niestety raczej niezbędnym rozwiązaniem będzie kupienie filtra zewnętrznego( i zakupienie do niego m.in. wkładów biologicznych)i filtra wewnętrznego który zapewni ruch wody i dobrze by było gdyby był z funkcją napowietrzania wtedy nie musiał byś kupować pompki do napowietrzania. Jeśli nie chcesz żeby rybki Ci padły to naprawdę zrób tak jak Ci napisałem lub popytaj się jakiś lepszych specjalistów ale w 99% napiszą Ci to samo co ja.Tematu nie musisz kasować bo te informacje mogą się komuś jeszcze przydać ale na przyszłość rozglądaj się bardziej czy już podobnych tematów nie ma :roll:

Pozdrawiam

Rutkoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W malawi liczy się szerokość zbiornika. 80cm to właśnie jest ten najmniejszy rozmiar w którym można założyć biotop malawi :)

Pozdrawiam

Rutkoś

 

A pozatym akwarium o tych wymiarach ma 96L a nie 120L :mrgreen: Więc zastanów się czy nie lepiej kupić 112l 80x35x40 zawsze kilka dodatkowych litrów się przyda uwierz mi. A róznica w cenie będzie śmiesznie mała.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ze swojej strony moge powiedziec ze pyszczaki sa stosunkowo łatwe w hodowli mialem juz te ryby przed paletami i obecna arowaną.Udało mi sie nawet rozmnozyc te rybki i do dzis mlode wychwane wtedy u mnie pływaja w baniakach znajomych ktorzy dostali je w prezencie. Pyszczaki sa terytorialnymi rybkami i fachowcy mowia ze na jedna rybe powinno byc od10 do 40 cm dna. Akwarium dla nich wcale nie musi byc wysokie wystarczy 35-40cm a dlugie powinno byc jak najbardziej,jak juz bedzie ten metr lub metr dwadziescia i szerokie na te40cm bedzie ok. Pyszczaki uwielbiaja wrecz kryjówki wiec im bedzie wiecej tym lepiej. Łupki piaskowca poukładane w jakis artystyczny nieład beda super a i rybom to odpowiada :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć czy lepiej kupić Pseudothropeus Saulosa czy Pseudothropeus Saulosa Coral? Bo coral mi się bardziej podoba ale nnie wiem czy trudniejszy w utrymaniu czy coś jeszcze takiego... Prosze o szybka rade

A to akwa to jdnak jest 80x35x40

I jeszcze jedno.Glonek nie pasuje bo potrzebuje innych parametrów wody? Bo jeżeli musi mieć te same parametry to czy moge go mieć? I jeszcze jedno czy aby mieć filtr biologiczny trzeba mieć filtr zewnetrzny i wewnetrzny czy tylko wewnetrzny?

 

 

 

Pozdro i prosze o SZYBKA ODPOWIEDZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze saulosi bedzie łatwiejszy w hodowli. Jeśli chodzi o glonojada to owszem parametry nie są odpowiednie. A co do filtrów biologicznych to filtr wewnętrzny to o wiele za mało. Konieczny jest zewnętrzny z wkładami biologicznymi, są troszkę drogie ale zdecydowanie warte swojej ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o 2 godzinki więcej tylko o doświadczenie i możliwość stworzenia im odpowiednich warunków. Jasne że są filtry zewnętrzne do 100L akwarium ale przy malawi radził bym nadfiltracje czyli kupienie nieco większego filtra.

 

A jeśli chodzi o wybarwianie to wszystko zależy od pozycji rybki w akwarium. Czym wyższa pozycja tym ubarwienie intensywniejsze, wiec to nie do końca chodzi o wiek ;) Akwarium dla narybku powinno być gdzies 60litrowe i pamiętaj że samica przechowuje narybek z w pyszczku więc ją też trzeba będzie tam trzymać przez jakiś czas.

Pozdrawiam

Rutkoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyszczaki to piekne rybki ale bardzo brudza wiec jak najbardziej zewnetrzny filtr kubelkowy byc powinien. co do wychowywania narybku to te 60 L wystarczy trzeba tez pamietac zeby trafic moment odłowienia samicy z akwa ogolnego okres inkubacji mniej wiecej wynosi trzy tygodnie.po tym czasie zacznie wypuszczac mlode z pyszczka i w akwa ogolnym mlode zostalyby po prostu zjedzone przez inne ryby zdaza sie ze i samiczka zjada swoje mlode. trzeba obserwowac i jeszcze raz obserwowac. mlodym na poczatek podawac cyklop to pozywny pokarm a w miare wzrostu probowac karmic juz coraz grubszym. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glonojad nie nadaje sie do tego akwa.wiem bo mam tez pyszczaki i MIALEM glonojada do pewnego dnia kiedy wstalem i zobaczylem ze glonojad lezy na srodku akwarium do gory brzuchem.jak go wylowilem okazalo sie ze nie mial oczu (!) z pletw tez nie wiele zostalo.wiec jesli ja juz popelnilem taki blad to lepiej ty juz oszczedz zycia tej rybce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystki odpowiedzi. Założe akwa z Pseudothropeus Saulosi 112L,filtr zewnetrzny. Jak myślicie,czy kupować tło?

Ściany w moim pokoju są bladozielone,dość brzydki kolor. Nie jestem pewien czy kupować bo z tyłu będą kamienie i nie wiem czy będzie to wyglądało naturalnie.

Dzięki za odpwiedzi udzielone i prosze o następne.

Pozdro

A zdjęcie będzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nawiasem mówic u pyszczakow nie liczy sie szerokosc tylko dlugosc akwa powinno byc jak najdluzsze ja nie polecalbym 8 pyskow w stosunku 2:6 jest to za duzo ryb na 112 litrow najlepiej na sam poczatek jest stosunek 1:3 a do tego kosiarki zamiast glonka Pozdrawiam

 

ps: zapraszam na stronke http://www.malawi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będę miał akwa 160L. Czy jakieś inne ładniejsze rybki przychodzą wam do głowy na takie akwa? Nie muszą być pyszczaki. Chciałbym żeby było ładnie i kolorowo. Pyszczaki raczej przewarzą ale chce się upewnić czy nie ma jakiś ładnych rybek do takiego akwa. A czy do tego mogłaby być kosiarka lub grubowarg złotopręgi? (Jestem na 85% przekonany że będa Pyszczaki Saulosa.) Czy jeżeli samica złoży mi ikrę i weźmie w pyszczek to będę mógł ją dać do innego akwa po 2 tygodniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ryby z Malawi potrzebują napowietrzacza, bo czasami gdy piszą wydaje mi się że nie.

I jeszcze coś: pomyśl że masz akwa 160L.

Czy któraś z tych ryb nadaje się do tego akwa:

Sum rekini

Giętkoząb

I Duch Amazoński niech ktoś mi powie jakie parametry potrzebują te rybki i czy mogą być ze sobą a jeżeli tak to w jakich ilościach i szczególnie jakie akwa minimum i ten duch to ile minimum akwa potrzebuje i czy w 160 mógłby być choćby sam?

Jeszcze nie jestem na tyle doświadczony w rybach więc te pytania mogą się wam wydawać dziwne. Prosze za to mnie nie ganić i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...