Skocz do zawartości

Problemy z Aqua-Szut TURBO 550


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przeszukałem to forum i zastosowałem się do wielu wskazówek takich jak:

- czyszczenie gąbki w wodzie z akwarium przy podmianie

- wężyk musi być nie za długi i nie może być poniżej poziomu wirnika

- odmulić dno

- usunąć pływające resztki roślin

i pomimo tych wszystkich zabiegów po wyczyszczeniu gąbki bąbelki napowietrzające idą max 2dni. Po ostatnim czyszczeniu

gąbki to nawet 24 godzin nie wytrzymało. Tak jak by się ta gąbka zbyt szybko zabijała przez co jest słabsze ciśnienie. Dodam że filtr jest kupiony niedawno. Za pierwszym razem szedł około tygodnia. Wtedy zamiast gąbki była taka włóknina która szybko się zabiła i nie byłą już zdatna do niczego więc ją zastąpiłem tradycyjną nową gąbką. Akwarium to 54l i rybek też nie mam za dużo. Powiedzcie co robię źle i czy dobrze że jest tam ta gąbka może jednak lepiej kupić tą włókninę i tylko ją stosować. Po za tym ten filtr może mieć dołożony dodatkowy pojemnik z jakimiś bio kulkami lub wkładem ceramicznym. Może to było by lepszym rozwiązaniem. Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku miałem na max ustawiony przepływ a i tak się zapychało. Teraz znów dałem włókninę i na razie śmigają bąbelki aż miło. Kupię kilka nowych włóknin i dodatkowy pojemnik z ceramiką tak żeby w momencie wymiany na nową włókninę nie zabijać wszystkich bakterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...