Skocz do zawartości

[450l] Ogólne


Sakisss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Piękny zbiorniczek a o rybach nie wspomnę właśnie dosłownie 10 min temu odebrałem 6 Altumów Rio Negro ..... Twoje to tez jakaś Odmiana czy czysty Altum ?????? Moim zdaniem w roślinnych akwariach wyglądają cudownie ale ja jestem zwolennikiem Biotopów i właśnie dlatego moje altumki zamieszkają w BW. Pozdrawiam i chętnie pogadam o hodowli tych ryb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie urok dużych zbiorników, można napchać wszystkiego, a i tak wygląda dobrze, u siebie muszę niestety uważać.

Wydaje mi się tylko, że jest za dużo wysokich roślin z przodu (środkowa cześć akwarium), można by je troszkę cofnąć i lekko w lewo, powstała by fajna przestrzeń przy korzeniu. W to miejsce posadzić jakieś niskie okazy. Po bokach wysokie roślinki jak najbardziej. Nie mam więcej pomysłów, bo nie ma się za bardzo czego doczepić :geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w roślinnych akwariach wyglądają cudownie ale ja jestem zwolennikiem Biotopów i właśnie dlatego moje altumki zamieszkają w BW.

a ja po wakacjach będę stawiał drugi baniak prawdopodobnie 500L dla Manacapuru, podobają mi się bardziej od athumów...

 

a co do akwarium kolegi wyżej, ładne mimo że tak jakby wszystko od linijki, mi to pasuje, lubię porządek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się akwarium 450l o wysokości 60cm,mam nadzieje że wystarczy dla moich 8 skalarków:).Moje odmiany to 4 Rio Negro i 4 Honig Peru.Również chętnie bym się więcej czegoś dowiedział o tych pieknych rybach,sam je posiadam od tygodnia i dopiero poznaje bliżej...Miały być paletki ale okazało się że są bardziej wrażliwe na różne robadztwo....co do wystroju to tez już się zastanawiałem nad zmianą wystroju i dziękuje za dobra radę:)jak tylko po przesadzam roślinki to wystawię jakąś fotkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 wysokość szkła - żwir - grubość szkła i będzie koło 50 ale spoko, na forum niektórzy robią większe błędy hodowlane, a co do parametrów wody... zrób sobie herbatę tak jak do paletek, skalary althumy mają dość rygorystyczne wymagania, jak chcesz mogę Ci posłać na PW dokładne info, chyba że wolisz abym na forum napisał :) przede wszystkim z opinii hodowców słyszałem że są trudniejsze w chowie niż paletki a o rozmnożenie to jeszcze ciężej. Jak coś to pisz ja mam całą książkę o skalarach.

BTW tak w offtopie

chciałem dać do mojego 960l althumy ale bałem się je hodować razem z tymi "sklepowymi" a teraz ich miejsce zajmą palecie :)

I co do aranżacji- aby czuły się jak u siebie wywal rośliny, zrób herbatkę i korzenie, w amazonii jest bardzo mało roślin dno pokryte jest liśćmi a "aranżacja" to głównie korzenie

Powodzenia w hodowli tych pięknych rybek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bym prosił o informacje na PW na pewno rybki będą wdzięczne Tobie no i ja również....szyszki olchy już zamówiłem,tylko nie wiem jak to sprawdzić ile tego dać żeby nie przesadzić z tymi szyszkami...jak możesz napisz na PW swoje GG pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze też tu- może ktoś skorzysta

szyski olchy daj na czuja- ja tak daje przy paletkach, na forum nie pytaj bo każdy napisze co innego- :) a więc tak:

unikaj stesorów(nagłe zapalanie i gaszenie światła)

nie podchodź zbyt gwałtownie do niego(nie tup :D )

ph 4,8-6,2 (znacznie mniej niż palety)

twardość (1,5-2) bardzo miękka

temp 27-31 podobnie jak u Paleci

 

Musisz mieć akwa gdzie jest dużo przestrzeni a tylko w punktach jest gęsto posadzona roślinność, dobrze też by było stworzyć zacienione enklawy(symulacja konarów drzew- tak ja to rozumiem) i nie karm ich ochtoką i rurecznikiem(możliwe zarażenie nicieniami)

no i to chyba tyle- wiedza jest 100% teoretyczna sam nie hodowałem althumów ale dość dużo o nich czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się też od niego brałem:) po 55zł 8cm mam nadzieje że nie przepłaciłem....jutro zrobię małe przeróbki w akwa,a wiecie gdzie można coś więcej poczytać o tych odmianach-jakieś linki,czy trzeba książkę kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc i Ja karmie podobnie serce wołowe będę podawał Pictusom a jak Altumy będą miały ochotę skorzystać to niech tez zajadają:) Powiedz mi czy twoje ryby kiedy wypływają w bardziej naświetlone miejsce tracą Paski ??????? U mnie tak się właśnie dzieje choć ryby są dopiero jakieś 30 h w zbiorniku i może jeszcze nie do końca się zaaklimatyzowały...

Co by jednak nie powiedzieć jak widzę wieczorkiem jak przemykają stadem miedzy korzeniami to wygląda niczym z prawdziwej Rio Negro .. Widok nie do Opisania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Ci na forach od dyskowców szukać jak karmić- możesz im mixy robić i inne podobne rzeczy np:

zmielić serca wołowe, indycze , cielęce, krewetki i brokuły i masz jedzenia na cały miesiąc

jak chcesz podam Ci linka na PW, po za tym szukaj jak się paletki hoduje, skalary wcale dużo się od nich nie różnią tylko są wytrzymalsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...