Skocz do zawartości

Nowe akwarium co dalej robić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum i oczekuje od Was uwag i porad na temat mojego akwarium.Ale od początku.Dostałem w spadku akwarium 45l z obsadą 2 b.różowe,2b.odesskie,1inessia,1kardynałek.Zaczęłem więc moja przygodę z akwarystyką.Pierwsze co zrobiłem kupiłem nowy baniak 112l.Po dwóch tygodniach od zalania  pierwsza roślinka(jedyna którą dostałem wraz z akwarium)cryptocoryna balansa(nie wiem czy dobrze napisałem nazwę),filtr 24h na dobę pracował.Około 1.5 tygodnia póżniej pierwsze testowe ryby 1inesia i kardynałek.Po dwóch dniach dokupiłem dalszą obsadę ryb i roślin które podam póżniej.W spadku dostałem jeszcze termometr i grzałkę 50 w(do wymiany) oraz filtr kaskada AQUASZUT 300(250l/h) oraz wewnętrzny AQUASZUT JUNIOR(parametrów nie pamiętam i go nie stosuję).To jest tymczasowe ponieważ zbieram kasę na filtr kubełkowy z deszczownią.Jako że kupiłem akwarium bez pokrywy,światło mam bardzo kiepskie,bo zwykłą lampkę z  żarówką 40w(drugie co zamierzam zmienić po kubełku).Żwirek pod rośliny dałem o gradacji 2-6 mm + kamienie o takiej same wielkości(żwir  firmy MHT ).Aha jeszcze dokupiłem napowietrzacz AQUAEL ktory używam 2-3 dni w tygodniu po 4-5 h.Moje rośliny to Crytocoryny balance,Wendt,axelrod,petchii oraz tatarak  (gatunku nie znam i w encyklopedi  roślin na tej stronie go nie ma).Zdjęcia chętnie zrobię (ładuje akumulator od aparatu) i podeślę jak ktoś napisze mi jak to opublikować na forum.Nawozy jakie stosuje to:pod korzenie dałem kapsułki Planta Gainer,codziennie carbo i k plus firmy Planta Gainer oraz co tydzien podczas podmian wody(2 miski

-jedna miska ok 18l) Planta Gainer Classic.Za tydzien mam zamówione dwie nowe roslinki Anubias karłowaty i niski które chciałbym wpakować na korzenie(mam 5szt)Zapomniałem mam też mech jawajski i drugi o nazwie mi nie znanej).Moja obsada zbiornika to 6-b.sumatrzańskich,1+1 b.szmaragdowe,1+2 kakadu,3 b.siatkowane,1 b.pręgowana i weterani z poprzedniego akwarium ryby 3-4 letnie 2.b.różowe,2.b.odesskie,1 inessia i 1 kardynalek.To są moje rybki.Mam też chwilowo na przechowaniu od znajomego(robi restart baniaka)2.b.wspaniałe,3.b.pięcogręgne,1b.romboidalna oraz kirys(to nie są moje ryby ok.1-1.5tyg)Podaje moje parametry wody testy paskowe Sera Quick Test NO2-1  NO3-25  GH=16 KH-6 PH7.2

wg testów Zoolek kropelkowe PH 7.5 NO 3-ok 25-30.Parametry wody kranowej z której korzystam do podmiany wody w akwarium wg. Sera(Szczecin-Żelechowo)NO 3-10 NO 2-1 GH=16 KH-6 PH 7 .8. Moje główne pytanie co dalej robić aby zmniejszyć NO 2,NO 3,PH(mam preparat Aquacid ale nie chcę stosować chemii bo rybką nie wyjdzie to na dobre).Co byście zrobili w moim baniaku jeszcze.Chętnie wysłucham krytyk,uwag i propozycji. 

 

 

Regulamin 6.1. Popraw błędy . 

Gagatek 

Edytowane przez snake1964
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j.w - nie dlatego że mi się nie podoba bo to nie mi się ma podobać  - ale ze względu na ryby - one tak nie żyją - roślinki to co im jest potrzebne i woda - więcej - a im mniej ozdóbek tym więcej wody i roślin. 

 

  

 

Bardziej zrozumiale dało by radę napisać ?. Pisz poprawnie .Gagatek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-17769-0-96363400-1373887826_thumb.jpost-17769-0-96363400-1373887826_thumb.jpg     

Dziś kupiłem dwie roślinki.Echinodorus tricolor oraz Echindorus rubin,są w bardzo kiepskim stanie dlatego zapłaciłem za koszyk 3

zł.Mam zamiar  posadzić je  tam gdzie były zamki z dala od cryptocoryny. Moje pytanie ,czy da się z nimi jeszcze coś zrobić i czy brązowe liście można obciąć ?.Wiem Echindorus rubin to są rośliny o dużym zapotrzebowaniu na światło,ale jak miały wylądować w koszu to wolę spróbować utrzymać je w akwarium.

Edytowane przez Gagatek
Pisownia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...