Skocz do zawartości

Pierwsze krewetkarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż dawniej "hodowałem" rybki tzn. bez żadnej wiedzy kupiłem rybki, nalałem wody i skończyło się to failem (niepowodzeniem - dop. tłum., L.). Akwarium leżało i leżało i pomyślałem sobie, czemu by nim nie ozdobić pokoju? Postanowiłem rozpocząć przygodę z wodnymi zwierzakami jeszcze raz :)

 

Zależy mi jednak żeby do tego hobby dokładać jednak jak najmniej. Zdecydowałem się na red cherry ponieważ z tego co wiem są dość łatwe w hodowli.

 

Mam:

-akwarium 25L

-grzałkę ( nie wiem czy ma termostat)

-termometr

-filtr chyba gąbkowy ( wnioskuję po tym, że w środku jest gąbka xd i posiada on chyba napowietrzacz ponieważ lecą z niego intensywnie bąbelki, jeśli gadam głupoty to proszę się nie śmiać ja jestem w tym kompletnie zielony)

-żwirek (nie wiem czy bd (będzie - dop. tłum., L.) dobry ponieważ on był kupiony do rybek i jest mhmh (?) coś_o grubości takich małych kamyczków)

 

Z tego co czytałem to czeka mnie chyba tylko zakup oświetlenia, roślinek i oczywiście krewetek ( na początek 10).

 

Co powinienem zrobić najpierw i na co uważać przy zakładaniu pierwszego krewetkarium, proszę o porady : )

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

- po zalaniu i udekorowaniu akwarium, filtr musi chodzić bez przerwy,

- akwarium ma dojrzeć 2-3 tygodnie, nim wpuścisz tam jakiekolwiek " żyjątka",

- zamocować na wlocie wody do filtra siatkę, by nie wciągało krewetek,

- możesz przybliżyć w mm granulację podłoża?

- oświetlenie i rośliny obowiązkowo :)

- jak na początek to polecam Ci mchy do akwarium, i światło 9 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...