Skocz do zawartości

Gdzie raczki i co z nimi?


LuraosPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam aktualnie 2 akwaria: 

1 jest to ogólne akwarium 112l gdzie jest trochę gupików, parka brzanki i parka molinezji oraz zbrojnik niebieski.

2 zbiornik jest to 30 litrowe krewetkarium w którym aktualnie znajdują się tylko krewetki RC w ilości około 15-18sztuk

Dostałem od znajomego 4 małe raczki z którymi nie za bardzo wiem co zrobić. Póki co trzymam je w misce z wodą i włożonym napowietrzaczem, ale przecież nie spędzą tam całego życia. Moje pytanie brzmi gdzie lepiej będzie je wpuścić oraz jak je hodować tak aby się nie męczyły.

IMAG0562.jpg

 

 

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam.

 

 

Luna: przenoszę do odpowiedniego działu.

Edytowane przez damilio
Zły dział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to młody rak marmurkowy. Nadaje się do hodowli w jednogatunkowym akwarium lub z większymi (ew. szybkimi) rybami, które nie posłużą mu za pokarm. W akwarium z rakiem marmurkowym raczej nie ma co liczyć na rośliny.

Przyjmuje się, że na jednego raka marmurkowego powinno przypadać ok. 10l wody, więc 30l będzie za małe (raki są terytorialne). Poza tym szkoda krewetek.

W 112l mógłbyś je spokojnie trzymać, ale obecna obsada może ucierpieć, szczególnie zbrojnik i gupiki byłyby narażone na ataki raków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...