Skocz do zawartości

posiadam 300l akwarium pytanie o ilość i rodzaj podłoża


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem 300l akwarium, nigdy nie miałem nic wpsolnego z akwarystyką, traktuje to czysto rekreacyjnie narazie dla zabicia czasu takze nie mam zbyt dużo wiedzy na ten temat. Planuje zamówić przez internet podłoże, Na same dno jakis  średnio drogi substrat chce zakupić na dobry rozrost roślinek. Pytanie jakie mnie trapi to ile kg podłoża, żwirku mam zakupić. Planuje zakup 18kg Aqua Soil Amazonia czarnej, do tego Aquatic Nature pro soil 8kg zamierzam je wymieszac razem ,robie to z pobudek czysto  ekonomicznych niestety licze sie z kosztami ktore są dość spore. Podsumowując 26kg podłoża ciemnego i chce do tego zakupić 14kg piasku kwarcowego białego chce czesc akwarium pokryc ciemnym podłozem a czest jasnym> powiedzcie mi czy 40kg podłoza do 300l akwarium straczy w zupełności i czy wogole te podłoze ktore wybralem jest dobre chciałbym mieć mocno zarośniete bujną roślinnościa akwarium  i  troszke rybek typu neonki, gupiki, mieczyki, molinezje  ewentualnie parke bojowników. Pozdrawiam i za wszelkie porady i uwagi dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia jaką grubość, tak żeby rosliny bujnie rosły z tego co widzialem to na tył gdzie chce mocno go obsadzic zawsze daje sie gruba warstwe a na przód stosunkowo mało. Podaje wymiary 120cm/50/50

Zależy ile cm grubości chcesz mieć to podłoże. U mnie zeszło 12kg bazaltu, pół kilo ProSoilu i trochę piasku na 70litrów(60x30)... Wszystko zależy jakiej wielkości jest dno akwarium...

 

Regulamin 6.1. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...