Skocz do zawartości

filtr multikani 800 pytania rady


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, powiedzcie mi czy multikani nada się do sypialni do akwa. 35l? Chodzi mi o to czy jest cichszy niż te filtry wewnętrzne i czy rzadziej się czyści  niż te wewnętrzne.

 

Luna: Przenoszę do odpowiedniego działu.

Edytowane przez Luna
Zły dział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam go w sypialni. Bardzo cichy jeśli pompa nie dotyka żadnej powierzchni. Ma lekkie wibracje które nie ustają nawet przy skręceniu przepływu. Jeśli chodzi o wydajność to jest bardzo dobra, ale w 35litrach może zrobić niezły wir. Ja mam go w 54l z 2 pojemnikami. Planuję dokupić trzeci, gdyż wydaje mi się ze prąd wody jest zbyt duży, mimo, że przepływ jest skręcony na minimum. Potrafi ładnie rzucić rybą gdy podpływa do tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten filtr od roku z hakiem... Jest naprawdę cichy. Jeśli przyssiesz pompę do tylnej szyby na tych przyssawkach, które są do niej dołączone - prawie bezszelestny. Wydajność dobra. W 112l mam go z 4 lub 5 modułami.

Czasem jest problem ze skręceniem modułów. Jeden mi pękł (ledwo widoczne, pionowe pęknięcie na gwincie) i nie dało się go zamontować, tak aby nie kapał. Frustrujące były próby, nim podkusiło mnie przyjrzeć się dokładnie gwintom... Biorąc pod uwagę cenę modułu wraz z wypełnieniem - nie jest to wadą, która go dyskwalifikuje. Jeśli wszystko jest OK a kapie z połączenia wystaczyło zmienić kolejność pojemników. (nie świadczy to dobrze o precyzji gwintów).

Za cenę 110 złotych plus dodatkowe moduły - bardzo fajny filtr. Bypass pozwala odkręcić pojemniki bez wyłączania pompy.

 

Kupuj śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...