Jump to content

filtr multikani 800 pytania rady


Recommended Posts

Cześć, powiedzcie mi czy multikani nada się do sypialni do akwa. 35l? Chodzi mi o to czy jest cichszy niż te filtry wewnętrzne i czy rzadziej się czyści  niż te wewnętrzne.

 

Luna: Przenoszę do odpowiedniego działu.

Edited by Luna
Zły dział.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mam go w sypialni. Bardzo cichy jeśli pompa nie dotyka żadnej powierzchni. Ma lekkie wibracje które nie ustają nawet przy skręceniu przepływu. Jeśli chodzi o wydajność to jest bardzo dobra, ale w 35litrach może zrobić niezły wir. Ja mam go w 54l z 2 pojemnikami. Planuję dokupić trzeci, gdyż wydaje mi się ze prąd wody jest zbyt duży, mimo, że przepływ jest skręcony na minimum. Potrafi ładnie rzucić rybą gdy podpływa do tylnej szyby.

Link to comment
Share on other sites

Mam ten filtr od roku z hakiem... Jest naprawdę cichy. Jeśli przyssiesz pompę do tylnej szyby na tych przyssawkach, które są do niej dołączone - prawie bezszelestny. Wydajność dobra. W 112l mam go z 4 lub 5 modułami.

Czasem jest problem ze skręceniem modułów. Jeden mi pękł (ledwo widoczne, pionowe pęknięcie na gwincie) i nie dało się go zamontować, tak aby nie kapał. Frustrujące były próby, nim podkusiło mnie przyjrzeć się dokładnie gwintom... Biorąc pod uwagę cenę modułu wraz z wypełnieniem - nie jest to wadą, która go dyskwalifikuje. Jeśli wszystko jest OK a kapie z połączenia wystaczyło zmienić kolejność pojemników. (nie świadczy to dobrze o precyzji gwintów).

Za cenę 110 złotych plus dodatkowe moduły - bardzo fajny filtr. Bypass pozwala odkręcić pojemniki bez wyłączania pompy.

 

Kupuj śmiało.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...