Skocz do zawartości

problem z glonami pomocy


angelika1604
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie mam problem z glonami w akwarium , nie wiem jakie to glony i co może być ich przyczyną i przedewszystkim jak sie ich pozbyć , glony osiadły głównie na roślinkach praktycznie na każdej i wygladają jak zielone włosy , zielony meszek na liściach oraz tylnej szybie akwa , proszę o pomoc , zamieszczam pomocny opis mojego akwa 

 

1.Kiedy akwarium zostało zalane  4 miesiące temu

2.Litraż - 120 litrów

3.Jakie jest oświetlenie - 2 *18 watt 

4.Jak długo świecisz  12 godzin

5.Podłoże - podłoże jbl , żwir 

6.Filtracja - filtr zennętrzny cascade 700

7.Typ zbiornika ogólny

8.Ozdoby (jakie)-korzeń , skałka

9.Rośliny  6 sztuk

10.Ryby - 2 skalary , 2 pielegnice elliotii , 1 mieczyk , 2 akary

11.Podmianki -raz w tygodniu 20 %

12.Nawożenie akwarium carbo aquaflora 2 ml /doba , potassium easy life 1ml/doba, profito 1ml/doba

13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)-nie

14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz ph 7,6 , no2 0,05, po4 -0,6 , no3- 20

15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik nie

16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu? 2 razy doba płatki jbl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Daj zdjecie

2) Czy to są krzaczki ? Może zielony pył

3) Prz takim no3 i po4 spodziewałbym się zielenic.

4) Doprowadź do stosunku no3:po4 10:1. Czyli np. no3=10mg/l i po4=1,0mg/l. Taki obecny poziom fosforu może blokować wchłanianie azotu (stąd taki wysoki poziom no3)

 

5) aquaflora to carbo ?

6) Stosujesz carbo i mikro , a co z makro ? Masz niedobory po4. Gotowe nawozu nie pozwalają na korygowanie poszczególnych pierwiastków.

 

7) Nie poszalejesz z roślinami z powodu słabego światła.

 

Chcesz się pozbyć glonów. Patrz punkt 4.

 

Na początek zbij podmianami no3 do 10mg/l i podnieś po4 do 1,0mg/l. Nie masz po4 ? Wsyp więcej pokarmu lub urwij kilka liści w akwa i pozwól im zgnić. Raz w tyg. sprawdzaj parametry.

Edytowane przez tomeksup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie kupuj nawozów, bo nie masz o nich pojęcia. Pogorszysz sprawę.

2. Odpowiedz na moje pytania

3. Podałem sposób .

 

Tu jest o roślinach i glonach. Przeczytaj to zrozumiesz skąd się biorą glony:

http://forum.superakwarium.pl/nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html
http://forum.superakwarium.pl/post495582.html?hilit=przepis%20na%20akwarium%20ro%C5%9Blinne#p495582

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...