Skocz do zawartości

oodinoza - pilne!!!


lizak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zarejestrowałem się na forum po odkryciu u moich rybek prawdopodobnie oodinozy ( dyskowce się chowają, jeden ma białe kółko na oku nie wiem jak pozostała szóstka; neony czerwone prawie wszystkie mają na bokach odchodzące płaty skóry, jest ich 49 (jednego dzisiaj wyłowiłem); zbrojnik ma łuszczącą się skórę na głowie (drugi zdechł kilka dni temu)). Wszystkie rybki żyją w akwarium 390l od września ubiegłego roku. Parametry: temp - 28*C, woda kwaśna i raczej miękka. Proszę o pomoc w kwestii leczenia, z góry dziękuję :roll:

P.S.: Do kwarantanny mogę przeznaczyć akwarium i ew. miskę plastikową o nieco mniejszej objętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO2 i NO3 nie wiem. Akwarium po podmianie, zawsze wymieniałem regularnie po 40%. Gh=10, Kh=4. Na razie zastosowałem tylko sól akwarystyczną wg. instrukcji na opakowaniu i zredukowałem oświetlenie do minimum. Obsada: 7 dyskowców, 49 neonów czerwonych i glonojad. Nie wiem czy karmić rybcie, chyba poczekam do jutra aż być może apetytu nabiorą i się do wody przyzwyczają. Karmię rybki pokarmami mrożonymi - sercem wołowym, czarnym komarem, wodzieniem, mysisem i sporadycznie krylem. Woda natleniana, dwie grzałki 200W, filtr zewnętrzny Fluval 405 i wewnętrzny Aqauel do 100 l dodatkowo. W miarę możliwości dodam zdjęcia akwarium i rybek. Oświetlenie: Cztery świetlówki Megaman Plant lamp 15W (poszukuję sklepu w którym są one dostępne. czy przestali je produkować?). Chyba więcej nie umiem napisać.

 

Edit:

 

Oto fotki, paletki sie chowają więc nie zrobiłem zdjęcia

 

Luna: Regulamin, 6.2. - Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

post-17441-0-61739500-1369245615_thumb.jpg

post-17441-0-72087200-1369245683_thumb.jpg

post-17441-0-38670900-1369245749_thumb.jpg

Edytowane przez Luna
Regulamin, 6.2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat z racji braku poprawy u dyskowców. W akwarium zastosowałem Omniforte od Sery. Wyniki: śmierć glonojada (obawiam się, że od leku); u neonów rany zaczynają sie goić, natomiast u paletek nie widac poprawy - białe kółko na oku zmieniło się w postrzępiona, opuchniętą ranę. Dodam jeszcze, że każda paletka ma tak urządzone tylko jedno oko. Wydaje mi się że nawet jakbym wyleczył tą chorobę to i tak oko nie będzie takie jak wcześniej. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.Tylko jedna rybka dała mi się sfotografować. Oto ona:

post-17441-0-25619900-1369752431_thumb.jpg

Edytowane przez lizak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego wybiorę sposób z drugiego linka. Dzisiaj i tak miałem zrobić cotygodniową podmianę wody i mam pytanie: Czy już filtrować przez wegiel aktywny? Musze się jakoś pozbyć resztek leku, a nie wiem czy węgiel nie wchłonie substanci aktywnych z świetlika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...