Skocz do zawartości

2 welonki i... coś =)


Goldfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Na wstępie przyznaję, że nigdy wcześniej nie zabierałam się za... inne stwory mogące mieszkać w akwarium, jak np. krewetki. Teraz poczytałam, przewaliłam google do góry nogami i stwierdziłam, że fajnie byłoby mieć coś nowego w akwarium. Interesują mnie: krewetki (najlepiej red cherry), karliki szponiaste, i ślimak ampullaria (inaczej ampullarius). Akwarium spełnia warunki, jeśli chodzi o temperaturę (do 25 stopni C) oraz wysokość (ze względu na żabki) - ok. 35-40 cm. Litrarz dość duży, ale nie o to mi chodzi. Jedynym problemem może okazać się to, że akwarium zamieszkane jest przez... 2 młode welonki. Nie wykazują agresji - zbrojników nawet nie zauważają, roślinki pozostawione w spokoju ( parę lat temu ich poprzedniczki toczyły wojny ze wszystkim, co zielone ;) ) Czy moje złote rybki mogą zagrażać życiu krewetek, żabek lub ślimaków? Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Goldfish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ampularia żyje najdłużej w 18 stopniach, stąd wniosek, że w 22 da sobie radę. Pytanie dotyczące temperatury - czy jest coś w rodzaju grzałki do ochładzania wody, bo mi się te 24 stopnie utrzymują same z siebie. Przy podmianach wody (1/3 co 2 tygodnie) dolewam zimniejszej, ale po jakimś czasie się wyrównuje...(temperatura pokojowa 23 stopnie, ale świetlówka mogno grzeje...) A co do karlików - górna granica 20 stopni ( potwierdzono na kilku stronach) Więc w 22, (23 na upartego) powinny dać sobie radę. Pytanie tylko, czy staną się wzbogaceniem karmy dla złotych, czy dadzą sobie radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...