Skocz do zawartości

Jak karmić narybek gupika.


wiciunce
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.Jak w temacie. Dzisiaj urodzily mi sie male (gupiki). Mam pokarm Microvit Basic firmyTropical. Czy moge juz odrazu po porodzie im to podawać i jak czesto w ciagu dnia 5 razy???.

 

2. Karmie dorosle gupiki 3 razy dziennie. Rano przed wyjsciem do pracy platkami, popudniu mrozona ochotka, wieczorem platki z glonyow i roslin. Czy to dobrze czy moze ochotke podawac im zadziej??. To karmienie stosuje rownierz dla neonow pielegniczek ramireza i pretnikow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jak w temacie. Dzisiaj urodzily mi sie male (gupiki). Mam pokarm Microvit Basic firmyTropical. Czy moge juz odrazu po porodzie im to podawać i jak czesto w ciagu dnia 5 razy???.

 

2. Karmie dorosle gupiki 3 razy dziennie. Rano przed wyjsciem do pracy platkami, popudniu mrozona ochotka, wieczorem platki z glonyow i roslin. Czy to dobrze czy moze ochotke podawac im zadziej??. To karmienie stosuje rownierz dla neonow pielegniczek ramireza i pretnikow .

z ochotką uważaj bo to tłusty robal ja ochotka karmie co 3-4 dni ;) znacznie częściej larwami wodzienia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli urodziły ci sie gupiki z woreczkiem zołciowym to bede jesc dopiero po 2-3 dniach

a jak nie maja to mozesz dac im jesc nastepnego dnia

a nie jak napisała bluee15 ze od razu od razu gupiki nie pływaja doopiero po 2-3 godzinach albo wczesniej i nie maja siły jesc wiem bo kiedys dałem od razu jesc i nie jadły bo były za małe

 

pamietaj z ejedzenie dla narybku pokrusz zmiel bardzo drobo na pył

ja jak krusze to 2 godz zeby był pył :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli urodziły ci sie gupiki z woreczkiem zołciowym to bede jesc dopiero po 2-3 dniach

a jak nie maja to mozesz dac im jesc nastepnego dnia

pozdro

neo180 Z woreczkiem żółciowym wykluwają się tylko ryby jajorodne...

żyworódki od razu po urodzeniu po kilku chwilach zaczynają żerować..

 

Należy je karmić wielokrotnie w ciągu dnia małymi porcjami,

Pamiętaj ze narybek nie ma w sobie żadnych zapasów, więc nie możesz pozwolić na dietę...

Karmie dorosle gupiki 3 razy dziennie. Rano przed wyjsciem do pracy platkami, popudniu mrozona ochotka, wieczorem platki z glonyow i roslin. Czy to dobrze czy moze ochotke podawac im zadziej??. To karmienie stosuje rownierz dla neonow pielegniczek ramireza i pretnikow

Ochotka jest pokarmem z którym trzeba uważać..

Czerwone larwy komarów (ochotka) żyje zazwyczaj w dosyć mulistych i brudnych zbiornikach...

Więc karmiąc ryby tym pokarmem uważaj aby nie zawlec jakiejś choroby do zbiornika. Z mrożonych możesz podać np. dorosłego solowca - powinny bardzo chętnie zjadać.

 

W późniejszym okresie ugotowanym i rozdrobnionym żółtkiem. :)

Zółtko jest dobrym pierwszym pokarmem...

Ale musisz go stosować bardzo ostrożnie

Gdyż w wodzie bardzo szybko się psuje i strasznie zatruwa (siarkowodór) wiec niezjedzone resztki musisz szybko odłowić z akwarium

 

Niezależnie czym zaczniesz karmić, gdy podrosną (po około 2 tyg) możesz podawać im mrożonego oczlika (CYKLOPS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...