Skocz do zawartości

Biotop do 300l


Maveros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam ciekawego biotopu do mojej 300. Myślałem o azji tylko które rejony? Podobają mi się prętniki, razbory klinowe, kosiarki i krewetki. Akwa jest zalane już od 5 miesięcy ale w ogóle mi się nie podoba... Podłoże to ziemia ogrodowa i grys bazaltowy. Chcę je zmienić. Parametrów nie znam. W najbliższym czasie dojdą paski z jbl to dodam parametry. Rośliny to cryptocoryny, mchy, trawka brazylijska, eleocharis, rogatek, limnofilia wodna i bacopa. Podobają mi się akwa zarośnięte, toteż planuję zakup co2. Z ryb mam zbrojniki, mieczyki, molinezje czarne, skalary, neonki i otoski. Czekam na propozycje obsady roślinnej jak i ryb. Wiem, że większość ryb z ameryki jednak nie podoba mi się ten rejon świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy gdybym chciał na podłoże dać piach to muszę bazalt i ziemie wywalać? czy starczy przysypać to 3-4 cm warstwą piachu? Trochę nie chce mi się całej wody wylewać , biegać z wiadrami i tp :D. Jedak zrobię z tego BW bo szkoda zmieniać całą obsadę, niektóre rośliny są cieniolubne więc myślę, że będzie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piach zapadnie się pod bazalt.

Czy masz jakieś zastępcze akwarium?

Mógłbyś wyjąć ten bazalt nie robiąc nic złego rybom, gdybyś pierw je odłowił, przy czym nie musisz przecież wylewać całej wody.

Parametrów jak nie było tak nie ma. Oddaj mieczyki, molki, zamast nich możesz dać np. kirysy, zmienisz podłoże na piach ( jeżeli tego nie zrobisz to, to nie będzie BW), możesz myśleć o apistogrammach Agassizi, jeżeli masz skalary, to te proponuję najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...