Skocz do zawartości

Obsada 63l


pawklu1473
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W niedzielę tj.17.03.2013 zalałem akwarium 63l (mineło 11 dni )

Temperatura 25 stopni, światło około 7 h dziennie, lampa T8 15W

Filtr chodzi 24h aqua el fan 1 plus

 

Podłoże: tylko żwirek bazaltowy

rośliny:

1. ECHINODORUS RUBIN

2. ANUBIAS BARTERA

3. ANUBIAS LANCETOWATY

4. ACORUS GRAMINEUS 2 szt.

5. ECHINODORUS BLEHERI 2 szt. Żabienica blehera

 

Wynik testów kropelkowych Sera w dniu dzisiejszym. Testy wykonałem pierwszy raz kolejne zrobię po zarybieniu a przed podmianą wody oraz 24h po podmianie w celu sprawdzenia jak się będą zmieniać parametry.

pH: 7,5 gH: 7 kH:6 NO2: 0, NO3: 0 z dnia 28.03.2013

Myślę, że parametry są już niezłe jak na 11 dni dlatego postanowiłem wpuścić ryby po świętach, wtedy będzie już ponad 2 tygodnie po zalaniu. Zauważyłem już na szybie małe robaczki prawdopodobnie nicienie, także akwarium dojrzewa.

Jest to mój pierwszy baniak dlatego pytam o obsadę, nie mam zamiaru przesadzić z ilością ryb i gatunków. Wyczytałem gdzieś, że optymalnie jest dać 1 cm ryby na 1 L wody?!

 

Planuję kupić kilka myślę, że do 15 neonek, chciałem czerwone ale mam za wysokie pH dlatego kupię Ineski.

Do tego 2 kiryski, 1 glonojad i w sumie dalej nie wiem co mogę dołożyć dlatego pytam doświadczonych akwarystów. Gdzieś też wyczytałem, że dobrze mieć skalara w akwarium z neonkami bo wtedy skupiają się one w grupie w obronie lub z strachu przed Skalarem :D, tylko, że Skalar spory rośnie i będzie miał mało miejsca. Proszę o sugestie i porady oraz z góry dziękuję za pomoc.

Jeśli możecie się też wypowiedzieć na ten temat bialy-pyl-na-roslinach-t57496.html będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu z takimi parametrami poszedłbym w jakieś:

 

1+3 Trichopsis vittata

12 Boraras naevus

 

Tylko wrzuć trochę liści do akwarium, albo trochę sieczki z liści do filtra, żeby zbić pH do 6,5-7,0.

Jakie dać te liście z jakiegoś konkretnego drzewa?

Jeśli chodzi o te rybki to są jakieś popularne ryby, można je kupić w większości sklepów bo nazwy są kosmiczne i jeśli możesz to przybliż mi dlaczego nie mogą być np. neonki ineski bo tego jest pełno w sklepach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe akwarium eliminuje wiele ryb. Żwir bazaltowy eliminuje wszystkie pielęgniczki.

 

Liście dębowe, bukowe, lub ketapang.

 

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... lla-search

 

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... category=0

 

Wszystko się da :D.

 

Przesyłka PKP z Wrocławia to koszty około 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...