Skocz do zawartości

Szyszki i nieporządany efekt


OnlySiara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Hoduję pielęgniczki ramireza, w połączeniu z neonkami zielonymi i otoskami - wszystko proporcjonalnie do wielkości zbiornika :)

 

Jestem początkujący i chce zapewnić rybkom jak najlepsze warunki. JEdnak obawiam się, że przedobrzyłem. Otóż naczytałem się o dobrym wpływie szyszek olchy na wodę i jej parametry. Tak więc do mojego nieco ponad 60 litrowego akwa wrzuciłem na noc ok. 8 tych szyszek. Rano... Rano zapalam światło i zonk - nic nie widzę. Woda brązowa, że ledwo coś widać. Fakt: Ramirezki nieco się pobudziły. Jednak co mi po tym akwa, jak nic nie widzę?

 

Na dziś miałem zaplanowaną podmianę wody: także podmieniłem 10 litrów, dodając destylki. Efekt ok - neico się rozjaśniło i nawet neonki już w łąwicy widać.

 

Jednak co dalej? Czy tej brązowej barwy kieydkowliek się pozbędę? Wiem, ż emoże źle zrobiłęm, nie będąc pewien, ile szyszek wrzucić - wybaczcie mi, jako młodszemu w doświadczenia. Jednak mogę jakoś się pozbyć tego brązu i odzyskać taką łądną wodę? Wiecie... czystą...

 

Ma ktoś ajkieś rady? Filter da radę sam? Może częstsze podmiany? Czy może jakieś specyfiki są? Proszę o pomoc... Chaiłbym jednak widzieć moje rybki...

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...