Skocz do zawartości

Podłoże do 100l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedługo robię reset mojego akwa. Jestem właściwie ciemny w tych sprawach ,chociaż 7 lat mam już akwarium. Zawsze stosowałem zwykły żwir rzeczny, jednak teraz postanowiłem zrobić porządne podłoże, aby roślinkom dobrze się rosło. No więc planuję zrobić tak:

1. Węgiel aktywowany (mała ilość)

2. Torf granulat, bądź w kostkach

3. Dokładnie rozkruszona( grubość ok. 3mm) cegła czerwona- znajomy z zoologika opowiadał mi kiedyś że posadził na kawałku takiej cegły hemianthusa, mówił że efekty były wspaniałe. W sumie to wypalona glina więc może warto by było spróbować dać ją w podłoże?

4. Tetra bactozym- 1 kapsułka

5. AquaClay Karel Rataj lub Filtus FLORAN

6. ewentualnie jakiś drobny żwir na wierzch

 

Co wy na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, myślałem również o Acti ale wolałbym chyba coś w granulacie. Miałem taki plan żeby tylna cześć akwa przysypać lekko żwirem a przód zostawić z drobno granulowanym podłożem. Zawsze takie podłoże lepsze jest do sadzenia hemianthusa, glossostigmy, czy nawet elatine triandra. A co z tą cegłą czerwoną??? Czy ona nie zwiększy twardości wody???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Węgiel aktywowany (mała ilość)

2. Torf granulat, bądź w kostkach

3. Dokładnie rozkruszona( grubość ok. 3mm) cegła czerwona- znajomy z zoologika opowiadał mi kiedyś że posadził na kawałku takiej cegły hemianthusa, mówił że efekty były wspaniałe. W sumie to wypalona glina więc może warto by było spróbować dać ją w podłoże?

4. Tetra bactozym- 1 kapsułka

5. AquaClay Karel Rataj lub Filtus FLORAN

6. ewentualnie jakiś drobny żwir na wierzch

 

1. Węgiel do podłoża - chyba niepotrzebnie

2. Torf ale malą ilość w połączeniu ze zwykłą gliną daje dobre rezultaty...

3.Najlepiej wysyszyc glinę i delikatnie pokruszyć na dno

4. Tetra bactozym - ale lepiej to do filtra daj a nie do podłoża, no chyba ze w połączeniu właśnie z AquaClay Karel Ratay

 

i drobny żwir na wierzch bedzie chyba dobry bo AquaClay jest raczej lekką warstwą, i dobrze by było ją lekko dociązyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cegle słysze pierwszy raz... Owszem jest to glina ale obawiam się ze w procesie wypalania substancje w niej mogą stać sie pod względem chemicznym inaczej wartościowe i niedostępne dla roślin...

Ale na 100% nie wiem chemikiem nie jestem.

W sumie kulki gliniane też wypalam w piekarniku, ale to zupełnie inna i duzo niższa temperatura i czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...