Skocz do zawartości

Przeprowadzka do większego akwarium. Co zostawić?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakiś czas temu przeprowadziłem się, moje akwarium 60L pozostało pod opieką rodziny. Teraz kupiłem akwarium 98L i niedługo zamierzam przywieźć zawartość starego akwa. Pytanie, co będzie się nadawało, a co wymienić:

 

Filtr Aquael 1Plus 340l/h

Grzałka... nie pamiętam jaka moc, do 60L się nadawała.

Oświetlenie: listwa z diodami LED - to na pewno będzie zastąpione oświetleniem z obecnej pokrywy.

Podłoże: jasny żwirek, dość gruby, ok 5mm może.

Rośliny: 2x galęzatka

Ozdoby: korzeń

 

Mam test PH, dokupię jeszcze pozostałe niezbędne.

 

A zatem:

 

- Czy filtr jest ok? Jeśli nie, to jaki?

- Jaką moc powinna mieć grzałka?

- Nowe oświetlenie to 2x18w - narazie nie zmieniam, jakie roślinki mogą rozwijać się w takim świetle? Wiem, że gałęztaki dają sobie radę, chyba Kabomby też będą rosły, chcę mieć też mech na korzeniu, jaki? Co jeszcze polecicie? Fajnie by było mieć wysokie rośliny, które gęsto zarosną część akwarium.

- Żwirek chcę wymienić na czarne podłoże nadające się dla Kirysków Panda. Czy żwirek bazaltowy 2-5mm będzie ok? Konkretnie mam na oku ten:

http://allegro.pl/zwirek-bazaltowy-2-5m ... 57584.html

 

Przyszła obsada:

- 20 Neonów Innesa

- 10 Kirysków Panda

- 2 Barwniaki Czerwonbrzuche

- Krewetki RC

- Helenki

 

Czy taka obsada będzie razem żyła szczęśliwie?

W grę wchodzą również Prętniki Krałowate,ile mógłbym ich mieć w powyższym składzie, ewentualnie co usunąć aby pasowały? Czy do tego możliwe jest dodać 1 krewetkę filtrującą?

 

To chyba byłoby na tyle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr w porządku. Grzałka teoretycznie zalecana 100 W, ale jeśli masz 75 W to też zapewne wystarczy. Jeśli masz 50 W to mogłaby chodzić 24/7, więc lepiej sprawdź czy nagrzeje wodę i utrzyma temperaturę (nie zawsze to co na opakowaniu pokrywa się z rzeczywistością). Kabomba lubi dużo światła, u Ciebie nie zmarnieje, ale nie wiem na ile Cię jej wzrost zadowoli. Z pewnością nie będzie to tempo moczarki, która rośnie "zawsze i wszędzie" ;) Co do podłoża zdania są podzielone - czy powinno być ciemne i czy bazalt kaleczy. Mnie ta kwestia nie dotyczyła, więc nie będę udawać, że znam temat na poziomie pozwalającym mi podjąć dyskusję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...