Skocz do zawartości

Danio czerwone+krewetka filtrująca ->jak przygotować akwa?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Nigdy nie bawiłam się w pisanie na forum, nie wiem jak mi to wyjdzie, ale potrzebuję rady :)

Pewnie gdy opiszę jak wygląda w moim akwarium dostane ochrzan, bo gdy patrzę na inne posty i na Waszą wiedzę to łojoj ;)

 

W moim akwarium mieszka sobie krewetka filtrująca. Jakieś 2 miesiące temu zdechła moja poczciwa stara złota rybka, ale zauważyłam, że chyba krewecia teraz dopiero odżyła i bez lęku może łapać jedzenie ;)

Chciałabym dokupić rybki do akwa, bo jakieś takie smutne z tylko jednym stworzeniem... I tu problem- moje akwa ma nietypowy kształt, stąd nie mogę dokupić pokrywy z lampą (która mogłaby zastąpić poniekąd grzałkę-dobrze myślę?). Nie chcę kolejnej złotej rybki, bo wiem, że krewecia by się źle czuła, ale z drugiej strony każda inna rybka potrzebuje temperatury.

 

Myślałam o grzałce z termostatem i rybkach danio czerwonych (ewentualnie neonkach, ale danio mnie oczarowały), około 5 sztuk. Jak to się ma do krewetki? Nie znam charakteru tej rybki, a może ktoś ma właśnie takie połączenie...

Czytałam też, że akwarium dla danio powinno być 90cm :shock: ...serio moje się nie nadaje? Jeśli tak to co musiałabym ewentualnie jeszcze w nim zmienić?

 

Mam akwarium ok. 57litrowe (prostokątne, ze "ściętymi" od czoła rogami. Długość szyby tylnej-60cm, wysokość 34cm), dno wysypane żwirem i paroma większymi kamieniami, sztuczna roślinka (dość gęsta), korzeń, filtr AquaEl FAN-2, napowietrzacz

 

Kapkę się rozpisałam, ale mam nadzieję, że jakoś dokładniej opisałam sytułejszyn :P

z góry dzięki za odpowiedź! :banan:

 

ps.Musiałam dokleić tego banana- jest super haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wywal tą sztuczną roślinkę i zoorganizuj sobie jakieś żywe roślinki(mam na sprzedaż jeśli jesteś zainteresowana) niestety te akwa które masz jest za małe na krewetkę filtrującą, takie krewetki potrzebują co najmniej 100 litrowy zbiornik, postaraj sie o jakieś testy do wody bo bez parametrów wody ciężko dobrać obsadę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...