Skocz do zawartości

Piskorek Myersa śmierć


ddobry10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem kupiłem w piątek(8/03/13r). Piskorka Myersa i Kiryska Pstrego. Piskorek nie był zbyt chętny do pływania(mały kirysek pływał i jadł od razu) ale stwierdziłem że piskorek musi się przyzwyczaić. W Sobotę z rana widziałem ze jeszcze pływał nie było oznak że był by chory czy coś. Wieczorem w sobotę szukałem go i leżał pod wlotem do filtra a roślinką stwierdziłem że znalazł sobie takie miejsce bo tam było ciemno i mało miejsca, stwierdziłem że to normalne zachowanie bo piskorki lubią takie miejsca. W Niedziele gdy wróciłem ze szkoły (10/03/13r). Chcąc sprawdzić jak się ma piskorek szukałem go po całym akwarium i znalazłem gow tym samym miejscu przy wlocie do filtra a roślinką, leżał bez ruchu, stuknąłem w szybkę chcąc żeby się ruszył i wypłynął ale się nie ruszał, postanowiłem sprawdzić czy nie zdechł i okazało się że niestety moje przeczucie się sprawdziło :/ leżał zdechły, wlot do filtra jest zabezpieczony wiec nie mógł tam wpłynąć czy cos w tym stylu. Moje pytanie jest takie, co mogło być przyczyną śmierci ??. wstawię zdjęcie w dniu kupna i po tym jak już zdechł :/. A podkreślam że Kirysek ma się dobrze.

 

Info o moim akwarium

 

Info o akwarium

Akwarium 112L

Oświetlenie 2x18W dodatkowo 1x8W AQua

Filtr zewnetrzny (kubełkowy)HW-303B 1400L/h + lampa UV

Grzałka z termostatem AQuA AQ-100

Podłoże piasek

Roślinność Limnofila bezszypułkowa,Rotala wspaniała. Peplis dwupręcikowy

11x Neon Inessa

5x Razbora Klinowa

3x Kirysek pstry

2x Ślimak Anentome Helena

 

No2 0,0

No3 20mg/l po podmianie 15% wody zbija się do 0,5 mg\l

Ph 7

KH 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Up

Czytałem o rybie, pytałem się sprzedawcy i pytałem się kolegi który miał też jednego piskorka i to ponad 2 lata i mu żył bez żadnych problemów. To że pisze że ryba jest stada to się zgadzam, ale nie uważam że zmarła przez to że 2 dni sama była. Bo Np mam Kosiarke i ta rybka też jest stadna żyje od małego już pół roku sama,przejawia agresje wobec innych rybek gdyby była w stadzie przekładało by się na drugiego osobnika. A nie dokupuje 2 rybki bo mam za mały zbiornik na takie dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwa, że ryba była już chora u sprzedawcy, a w sklepach często leją leki do wody, żeby ryby wyglądały na ładne i zdrowe, a gdy wpuścisz ją u siebie do akwarium, rozwój choroby u rybki postępuje i zdycha.

Pamiętaj, żeby kupować ryby od zaufanych hodowców, lub od osób którym udało się rozmnożyć rybki i mają ich w nadmiarze.

O i jeśli nie chcesz przywlec jakiegoś syfu do akwarium, to rób zakupionym rybkom kwarantanne w osobnym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...