Skocz do zawartości

Najbrzydsza pokrywa na 54l


malin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

To mój pierwszy post na forum, więc słowem wstępu się przywitać :> A teraz do rzeczy.

 

Tato (wspomagający mnie przy akwarium, przy okazji uczący co i jak) stwierdził, że dobrym budulcem na pokrywę będzie fragment tunelu wentylacyjnego gdyż:

 

- jest leciutki (styropian+cieniutka blacha alu pokrywająca całość)

- jest sztywny

- łatwo go obrabiać i kleić (taśmą aluminiową, widoczną na zdjęciach)

- był pod ręką ;) a nie mam aktualnie funduszy na normalną pokrywę

 

Od słów do czynów - powstała najbrzydsza pokrywa na baniak jaką widziałem :lol: . W środku pokrywy siedzi 13W Philips dający światło o dość zimnej barwie. Pomimo to rośliny rosną jak szalone - baniak (niestety) ma dostęp także do światła słonecznego.

 

Początkowo pokrywa była przystosowana do 22l, później po zmianie akwa musiałem ją poszerzyć. Dodałem także wywietrznik, gdyż żarówka gotowała mi wodę :D . Pokrywa leży na szybie która natomiast opiera się o rogi akwa. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale nie zdarzyło mi się żebym nawet róg pokrywy zamoczył w wodzie, poza tym na czas jakichkolwiek prac wyłączam ją z prądu. Pokrywa jest tak lekka, że cienka szyba bez problemów ją wytrzymuje.

Jedynym minusem było kruszenie się materiału steropianopodobnego ;) jednak po oczyszczeniu obudowy odkurzaczem nie znalazłem żadnego kawałka w wodzie od paru miesięcy.

 

Koszt: nie licząc mojego czasu dokładnie 0zł 0gr, gdyż wszystko miałem 8-)

 

Za około miesiąc rozpocznę budowę normalnej pokrywy, z LEDami i normalną "klapką" do karmienia :lol:

 

Pozdrawiam!

post-17033-13685173806947_thumb.jpg

post-17033-13685173807299_thumb.jpg

post-17033-13685173807697_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady inaczej tej pokrywy postawić :) jest krótsza i węższa niż sam baniak.

 

Skalary póki co mieszkają, dostałem je od kumpla jak likwidował akwa, miały 2-3cm długości, oddam mu je jak podrosną a on znowu uruchomi akwarium. Nie zauważyłem żeby się źle czuły, tak samo parka molinezji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...