Skocz do zawartości

żabki afrykańskie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli chodzi Ci o karliki szponiaste to możesz trzymać je z każdą rybką ale o wielkości zbliżonej do żaby i rybki muszą być spokojnie , żeby żab nie atakowały :lol: Ja swoje trzymam z kiryskami spiżowymi i gupikami pawie oczko i się świetnie dogadują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żaby trzyma się przeważnie w terrarium z basenem nie akwarium z częścią lądową. Rybki to raczej na pokarm, ale to też nie wsadzisz rybek to małego, płytkiego baseniku.

Terrarium z basenem? A nie jest tak, że one mogą być tylko i wyłącznie w wodzie?

Przypominam, że pytałam o żabki afrykańskie, nie karliki szponiaste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o żabę do, której linka dał Zelus525 to jest tak ja napisałam. Wystarczy przeczytać wymagania tej żaby.

"Akwaterrarium z dużą częścią lądową, lub półsuche terrarium z dużym basenem."

To Karliki szponiaste trzyma się w akwarium z rybami bez części lądowej, ale piszesz że nie chodzi Ci o te żaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo przepraszam myślałam że chodzi o tą w linku. :roll:

Nie słyszałam nigdy u tej żabce i informacji na jej temat też nie udało mi się znaleźć.

 

Na pewnej stronie pani wstawiła zdjęcie żabki ( to samo co Ty wstawiłaś ) i z jej wypowiedzi można wywnioskować że żabka lubi podjadać mniejsze rybki.

 

"żabka była i jest piękna ale w pewnym momencie zaczęła zjadać towarzyszy czyli moje rybki, najpierw zniknęło 5 sztuk. Zwiększyłam dawkę jedzenia - zaczęłam podawać ochotki mrożone codziennie (przedtem co drugi dzień) i zadowolona z rezultatu dokupiłam 5 rybek platek. Dwie z nich zniknęły w ciągu jednej nocy - żeby było ciekawiej dwie pomarańczowe - może żaba lubi ten kolor :-) Po tej nocy przerzuciłam żabeczkę do osobnego terrarium, szkoda mi ryb. Jedna rzecz, którą zauważyłam, mam dwa kiryski, które zawsze były pierwsze przy ochotkach, możliwe, że żabunia nie zdążyła się najeść. Reasumując, oddam piękną żabkę albinosa w dobre ręce, ale osobom, które mają kiryski i tego typu rybki - nie polecam, bo zapewne one zjadają więcej ochotek niż żaba. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...